Hafo naděje pomáhá zvířatům v nouzi

Lenka Pospíšilová je mladá žena z Břeclavi, která kromě práce a péče o rodinu zasvětila svůj život péči o opuštěná a týraná zvířata.

V roce 2012 založila spolu s kamarády Žanetou Charvátovou a Markem Posoldou občanské sdružení Hafo naděje, neziskovou organizaci, která ve spolupráci s útulky, zejména Městským útulkem Břeclav, pomáhá týraným a opuštěným zvířatům najít nový domov.

Na začátku byla láska ke zvířatům. Již měsíce před vznikem sdružení jsme pomáhali opuštěným zvířatům, zejména sbírkami pro útulky. Přátelé nám darovali krmení pro psy, deky, matrace i finanční prostředky. Díky sociální síti se naše úsilí rychle rozšířilo a pomoc přicházela i od cizích lidí. Jelikož se podpora naší činnosti stávala čím dál větší, rozhodli jsme se založit oficiální sdružení, abychom mohli pomáhat více, lépe a efektivněji. Sdružení Hafo naděje bylo ministerstvem zaregistrováno 23. ledna 2012,“ popsala vznik sdružení Lenka Pospíšilová.Mého prvního , psa v dočasné péči jsem měla ještě dlouho před tím než vzniklo Hafo naděje. Začátky byly krušné, jelikož jsem měla v té době malé dítě, tři své psy a štěně v dočasné péči. Ale zvládli jsme to a postupem času jsme se vypracovali někdy i na počet čtyř vlastních psů, jeden na dožití a šest štěňat. V bytě 2+1 to bylo docela náročné. Ale člověk se uskromní, když miluje zvířata a snaží se jim pomoct. Naše rodina tím žije a dělá všechno pro to, aby se měli co nejlépe, než najdou nový domov,“ doplnila Lenka k začátkům své práce se zvířaty. Cesta do nového domova není vždy jednoduchá, zvířata jsou často převzata ve špatném fyzickém i psychickém stavu. Jejich nový život proto často začíná na veterině, kde jsou důkladně vyšetřena. „Po zhodnocení celkového zdravotního stavu je přistoupeno k odčervení, odblešení, očkování případně i k chirurgickému zákroku. Je-li to prioritní (kastrace, ošetření chrupu a ran atd.), je případně zvážena dlouhodobější medikace.“ Popsala první chvíle po příchodu nových přírůstků sdružení břeclavská veterinářka Zdenka Dobešová, která Hafu naděje pomáhá. Následuje umístění do dočasné péče buď přímo v rodině zakladatelky sdružení nebo v rodinách dobrovolných spolupracovníků. V dočasných domovech je zvířatům poskytnuta veškerá potřebná péče, vhodná strava a socializace. Celý tento proces vyžaduje kromě maximálního pracovního nasazení všech účastníků také nemalé finanční prostředky, které jsou poskytovány z transparentního účtu Hafo naděje. Sdružení získává finance z dobrovolných příspěvků dárců, veřejných aukcí, případně ze sbírek, které se někdy pořádají přímo na konkrétní zvířátka. Veškeré transakce jsou transparentní.

Pokud vám není osud opuštěných a týraných zvířat lhostejný a nemáte doma právě místo pro nového pejska či kočičku, můžete pomoci sdružení Hafo naděje finančními prostředky, nebo materiálně, a to nejen nákupem krmení. Hodí se i čistící a desinfekční přípravky, antiparazitika, šampony, prací prášky, staré deky, ručníky, povlečení, jakékoli vybavení pro zvířata – pelíšky, náhubky, obojky, vodítka, misky, plenky nebo přepravky. Díky dobrovolníkům a dárcům může více opuštěných a týraných zvířat najít nové a láskyplné domovy. Pokud hledáte psího nebo kočičího parťáka, obraťte se na Hafo naděje.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Výlukové jízdní řády MHD

BŘECLAV Vzhledem k tomu, že od 2. 4. 2024 do 29. 4. 2024 bude zcela uzavřena …