Foto: modernigymnastika.cz

Gymnastky začaly sezonu úspěšně

ZLÍN (har) – První prověrku připravenosti na sezonu společných skladeb absolvovaly moderní gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav na I. kole Moravského poháru ve Zlíně.

Své premiérové společné vystoupení předvedly nejmladší závodnice ročníku narození 2009 Jolana Koulová, Veronika Kružíková, Nela Riebauerová, Barbora Konečná a Anastázie Kosmáková. Líbeznou sestavu na písničku Večerníček ocenili rozhodčí  stříbrnou medailí.

Dvě skladby gymnastek ročníků 2007 a 2008 cvičí sestavu bez náčiní na populární Novambu. Zkušenější Zuzana Adámková, Vanessa Charvátová, Emílie Melicharová, Laura Osičková a Rozálie Hakalová dokázaly v konkurenci čtrnácti týmů vybojovat cenné bronzové medaile. Začínající gymnastky Ema Majerníková, Jana Kopřivová, Eliška Riebauerová, Sofie Svobodová a Barbora Šťastná cvičí svoji první společnou skladbu a výsledkem jejich snažení byla 10. příčka. V kategorii ročníku 2005 zabojovaly Zita Adámková, Marta Líbalová, Maria Komarova, Stanislava Kaňová a Patricie Hakalová. Za svou sestavu bez náčiní obdržely druhý nejvyšší počet bodů a přivezly si ze Zlína stříbro.

Odpolední program závodu byl věnován skladbám s náčiním. V II. kategorii převálcovaly svým výkonem v sestavě s pěti obručemi Alma Ciprysová, Linda Kaňová, Karolína Koulová, Natálie Švrčková a Anastasia Komarova zbytek startovního pole a zaslouženě zvítězily o více jak dva body před závodnicemi Tesly Brno. Ve IV. kategorii má SK MG Břeclav hned dvě společné skladby. Své letité zkušenosti zúročily Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Tereza Zemánková, Eva Kosová, Kateřina Pálková a Dorota Zemánková. V sestavě s pěti míči předvedly výrazovou a dynamickou  choreografii podtrženou populární hudbou z muzikálu Mamma Mia a s náskokem téměř čtyř bodů zvítězily. Druhá skladba s pěti míči vsadila naopak na romantickou písničku Hany Zagorové s názvem Maluj zase obrázky. Lucie Koulová, Tereza Konšelová, Lucie Mančíková, Marie Líbalová a Sára Špatková svou skladbou i perfektním prvním provedením dojaly diváky i dámy sedící za stolky rozhodčích. Bohužel chybičky ve druhém provedení je stály cenné body. I přesto jsou stříbrné medaile velkým a nečekaným úspěchem. V nejstarší kategorii cvičí se švihadly a obručemi Karolína Cyprisová, Barbora Harťanská, Tereza Stehlíková a po čtyřech letech se k moderní gymnastice navrátivší Leona Haluzová. Nevydařená poslední výměna náčiní v prvním provedení je stála cenné body, které následně chyběly v celkovém součtu. Přestože druhé provedení již bylo výborné a břeclavské gymnastky dostaly nejvyšší známku, stačilo to jen na stříbrné medaile. Ale i tak je jejich umístění o pouhé čtyři desetiny bodu za vítězným brněnským týmem velmi cenné. A stejně jako u dalších břeclavských skladeb důležité i proto, že se jim podařilo získat první body do boje o postup do finálového kola Českomoravského poháru, které se bude konat 6. prosince v Břeclavi.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …