il.foto

Gymnastky byly dvakrát zlaté

BRNO (har) – Třetí kolo Moravského poháru ve společných skladbách linie B hostil v neděli brněnský oddíl moderní gymnastiky Tesla.

Závodu se zúčastnilo všech osm břeclavských družstev. Na výkonech dopoledního programu nulté a první kategorie se projevily nemoci a nachlazení většiny závodnic. V 0. kategorii ani jedna ze tří našich skladeb nedosáhla tentokrát na stupně vítězů. Nejlépe skončily na pátém místě Zuzana Adámková, Vanessa Charvátová, Emílie Melicharová, Laura Osičková a Rozálie Hakalová.

V 1. kategorii zbyla na gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav bramborová medaile a zasloužily se o ni Zita Adámková, Marta Líbalová, Maria Komarova, Stanislava Kaňová, Patricie Hakalová a Valerie Krausová.

Starší gymnastky ve svých skladbách již cvičí s náčiním. Sestavu se pěti obručemi předvedly Alma Ciprysová, Linda Kaňová, Karolína Koulová, Natálie Švrčková a Anastasia Komarova. Podaly výborný výkon v obou provedeních a zaslouženě vystoupily na nejvyšší stupínek. Sadu zlatých medailí do břeclavské sbírky přidala i děvčata ve 4. kategorii v sestavě s pěti míči Mamma Mia Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Eva Kosová, Kateřina Pálková a Dorota Zemánková. Neztratily se ani „Zagorky“ Lucie Koulová, Tereza Konšelová, Lucie Mančíková, Marie Líbalová a Sára Špatková, které skončily na pátém místě. V nejstarší 5. kategorii vybojovaly v silné konkurenci gymnastek z celé republiky stříbrné medaile Karolína Cyprisová, Barbora Harťanská, Leona Haluzová a Tereza Stehlíková se sestavou s obručemi a švihadly.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …