foto: Jiří Holobrádek

Góly? Já jsem do toho jen plácl

 BŘECLAV – Mezi opory českého týmu na turnaji Ivan Hlinka memorial cup patřil i obránce Jakub Zbořil z Komety Brno.

 Co říkáte na letošní Memoriál Ivana Hlinky?

Je to krásný pocit, uhrát tady druhé místo. I když teď jsme zároveň smutní, prohráli jsme s Kanadou, takže ty pocity jsou takové smíšené. Do půlnoci možná budeme mít smutek, ale pak to odezní a budeme si toho druhého místa vážit.

 Proč se vám finále nepodařilo podle vašich představ?

Šli jsme do finále s jasným plánem, ale ten jsme moc nedrželi, takže jsme dostali čtyři rychlé góly a pak už se to těžko dohánělo. Kanaďané byli šikovní, tvrdí, důrazní v brankovišti. Těžko se proti nim prosazovalo, byli výborní v obraně. Taky mi připadalo, jako by přiletěli teprve včera a hráli první zápas, byli úplně čerství. Na nás už přece jen byl vidět úbytek sil, ale na to se nehraje. Musíme to skousnout a ponaučit se do příštího zápasu. V přípravném utkání před turnajem ještě Kanaďané udělali dost chyb vzadu, které jsme dokázali potrestat. Dneska už je nedělali, taky se na nás asi připravili, věděli jakou máme taktiku. A připravili se asi líp než my.

 Čím to je, že se českému mužstvu na turnaji tak dařilo?

Máme bezvadného trenéra, který nás dokáže podržet, dokáže nám vysvětlit všechno v klidu. Máme výbornou partu, dokážeme se chytnout za ramena a dotáhnout to jako tým.

Proč jste se rozhodl odejít hrát zámořskou juniorskou soutěž?

Bavil jsme se majitelem Komety a říkal mi, že zatím bych v áčku tolik příležitostí nedostal, tak jsem viděl spíš lepší perspektivu v Kanadě. Mám trošku problém s hlavou, hodně rychle se na ledě naštvu, když mi něco nevyjde, a to bych chtěl odbourat, v Kanadě se na to hodně dbá.

 Vám to na turnaji taky pěkně střílelo. Dal jste čtyři branky, to je na obránce velmi dobré.

No tak střílelo – akorát kluci mi to tam dobře posunuli a já jsem do toho akorát plácl.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …