Gól nedostali, ale ani žádný nedali

FK Slávia Orlová-Lutyně – MSK Břeclav 0:0 (0:0)

Orlová (hý). Fotbalisté MSK Břeclav pokračovali ve svých dobrých výkonech v Moravskoslezské fotbalové lize. Z Orlové si přivezli další bod za bezbrankovou remízu 0:0.

„Před zápasem bych remízu bral, ale podle průběhu zápasu jsme spíše dva body ztratili,“ stručně hodnotí výsledek ze severu Moravy trenér MSK Karel Bečka. Jeho svěřenci měli po většinu zápasu hru ve své moci. Domácí hráči se zaměřovali spíše na nákopy s očekáváním, že z některého z nich se jim naskytne příležitost skórovat, než na promyšlené kombinační akce.

Celek MSK měl v prvním poločasu tři vyložené brankové příležitosti. Tomáš Kunc se po kolmé přihrávce dostal sám před brankáře Slávie, ale jeho míč šel vedle tyče. Další dvě šance měl Pavel Lapeš. Nejprve se po neodpískané ruce obránce Orlové uvolnil a slabou střelou trefil ležícího brankáře domácích, později neproměnil dorážku po dobrém centru od Vladimíra Smirnova. Ve druhém poločasu viděli hráči Orlové, že se gólově neprosadí, a tak ještě více vyztužili obranu. „Semkli se před svou šestnáctkou v osmi hráčích a tento val bylo těžké překonat. Kdybychom skórovali v první půli, tak by museli hru otevřít a hrál by se skutečný fotbal,“ komentuje průběh druhé půle trenér Bečka. Hosté se tak dostali jen ke střelám ze střední vzdálenosti. Těsně vedle mířil Jakub Dobšíček, několik střeleckých pokusů šlo z kopaček Lapeše. K vážnějšímu ohrožení branky Slávie ale nedošlo, a tak zápas skončil bez branek. „Pochválit mohu našeho brankáře Lukáše Prokopa, který s přehledem vyřešil všechny situace před svou brankou. Také celou obranu, která podruhé v řadě uhrála nulu. Smíšené pocity mám z útoku. Tentokrát jsme měli tři gólovky, jindy jich bývá i dvakrát více. A ani jednu jsme neproměnili,“ uzavírá své hodnocení trenér Bečka. Nicméně celek MSK Břeclav se v tabulce opět posunul výše, se sedmi body je již jedenáctý.

Sestava MSK: Prokop – Hloch, Šenk, Dvořák, Dobšíček – Carvalho (85.Zezula), Simandl, Paděra, Smirnov (60.Kugler) – Kunc, Lapeš (68.Horváth).

Další výsledky 6.kola: Hulín-Prostějov 0:2 (0:0), Líšeň-Uničov 0:2 (0:1), Sigma Olomouc B-Vyškov 3:2 (2:1), Slovácko B-Hlučín 6:1 (3:0), Opava B-HFK Olomouc 0:2 (0:1), Zlín B-Třebíč 0:1 (0:0), Zábřeh-Kroměříž 3:0 (2:0).

Tabulka: 1.SK Sulko Zábřeh – 13 bodů, 2. 1.SK Prostějov – 13, 3.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 13, 4. 1.FC Slovácko B – 12, 5.MFK Vyškov – 11, 6.FC Fastav Zín B – 10, 7. 1.HFK Olomouc – 10, 8.SK Spartak Hulín – 9, 9.SK Sigma Olomouc B – 9, 10.FC Hlučín – 7, 11.MSK Břeclav 7, 12.SK Líšeň – 7, 13.FK Slávia Orlová-Lutyně – 6, 14.Horácký FK Třebíč – 5, 15.SK Uničov – 5, 16.Slezský FC Opava B – 0.
Do tabulky je započítána předehrávka 7.kola Vyškov-Kroměříž 0:0.

Ve vloženém 15.kole budou hrát fotbalisté MSK ve středu 17.září v Hlučíně, který si přivezl šestibrankovou nadílku ze Slovácka a bude se určitě chtít před domácím publikem rehabilitovat. Hlučín je v tabulce desátý, má stejný počet bodů jako Břeclav, a tak půjde
o přímý boj o průběžné pořadí v MSFL. Již v sobotu 20.září se bude hrát 7.kolo, do Břeclavi přijede aktuálně vedoucí celek tabulky Sulko Zábřeh. Začátek tohoto zápasu bude v 16 hod.

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …