Galerie Reistna má v červnu bohatý program

VALTICE  – Červnový program valtické Galerie Reistna je skutečně pestrý.

Měsíc zahájilo otevření výstavy akademického malíře Zdeňka Strouhala, a to ve středu 4. června. Výstava potrvá až do 28. června. Výběr z výtvarného díla Zdeňka Strouhala přináší jen nepatrnou část jeho mnohaleté, neobyčejně bohaté tvorby, v níž tvůrce uplatňuje velmi široký repertoár výtvarných technik a žánrů (olejomalby, pastely, akvarely, kvaše, kresby, grafické techniky aj.). Této šíři odpovídá i neobyčejné tematické bohatství Strouhalových výtvarných realizací: vedle častých krajinomaleb, které mnohdy těží právě z okolí Valtic, v nich nalézáme i figurální motivy, akty, portréty, studie koní, interiérů, obsahově volné kompozice a další.
Léto je skoro tady a s ním nesmí chybět módní přehlídka Pavly Francové a Zdenky Huserkové, která se uskuteční v pátek 6. června v 19 hodin. Dámy se mohou těšit nejen na krásnou kolekci letních modelů a hedvábných tunik zářících všemi barvami, ale také na mnoho dalších dámských zajímavostí. Kolekce bude po přehlídce prodejná.
V neděli 8. června v 15 hodin proběhne již třetí čtení pro děti pod hlavičkou akce Celé Česko čte dětem. Tentokrát čtenáře přijede podpořit spisovatelka Ivona Březinová, herečky z divadla Malé(h)ry Bára Seidlová, Nikola Zbytovská a Daniela Zbytovská a také herec a režisér Zdeněk Černín. Pro děti budou připraveny dárečky a spousta zábavy.
V úterý 10. června opět dorazí projekt LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem, tentokrát s knihou Holčička a cigareta. Lukáš Hejlík přináší na jeviště další skvělou knihu, navíc přijede i její autor Benoit Duteurtr, jeden z nejzajímavějších současných francouzských spisovatelů. Po představení bude následovat diskuze s autorem a pochopitelně i podepisování knih, které budou na místě ke koupi.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …