Galajízda Vivien Ellö extraligou stolních tenistek pokračuje

MSK Gumotex Břeclav-MK Řeznovice 6:2

Výsledek 6:2 sedmého kola extraligy stolních tenistek mezi favorizovaným celkem MSK Gumotex Břeclav a snaživým hostujícím MK Řeznovice ukazuje na snadnou záležitost břeclavských hráček. Jejich vítězství se ale tak snadno nerodilo.

Jen jednička týmu MSK Maďarka Vivien Ellö byla bezchybná, přidala ke své skvělé bilanci další tři výhry a zvýšila svou úspěšnost na 18:0. „Čekala jsem, že se již bude hrát plastovými míčky, se kterými u nás v Maďarsku od začátku sezóny trénujeme. Problémy jsme měla i s podlahou, která dnes dost klouzala,“ postěžovala si opora MSK, přestože díky své herní jistotě a chytrosti vyhrála všechny tři dvouhry a nepovolila soupeřkám ani set. Jen první hráčka Řeznovic Kristýna Mikulcová jí v prvním setu výrazněji vzdorovala. Zpočátku byly její útočné pokusy přesné a dostatečně tvrdé, což jí přineslo vedení 10:7. Ellö ale právě v těch nejtěžších momentech dokáže ukázat svou klasu, koncovku setu bravurně zvládla a další dvě sady již byly zcela v její režii. Drobnější problém měla Ellö i v první sadě s Alexandrou Pelcmanovou, jíž odvracela setbol (9:10). Byl to zápas, v němž si ještě v rychlých výměnách zvykala na přechod z plastových míčků na celuloidové.

Dva dramatické duely s vítězným koncem svedla Rumunka Andreia Dodean, pro kterou by to mohl být odrazový můstek k lepším výsledkům v dalším pokračování extraligy. S Janou Novotnou jí vadil destruktivní potah na bekhendu soupeřky („tráva“), což ji stálo první dva sety, přičemž v tom prvním vedla 5:0 a 7:3. Když se uklidnila, srovnala s nadhledem na 2:2, a až v páté sadě šlo o pravou bitvu nervů s vítěznou koncovku pro trojku MSK. Dvojku Řeznovic Pelcmanovou zvládla Dodean ve čtyřech setech, které všechny skončily rozdílem dvou míčků. Přitom v sadě třetí vedla 10:4 a vydechla si až po chybě soupeřky v samotném závěru setu a v setu čtvrtém proměnila až třetí mečbol (10:9, 11:10, 12:11).
Aneta Kučerová začala třísetovou výhrou nad Pelcmanovou, pak ve třech koncovkách podlehla velmi dobře hrající Mikulcové a na závěr vyhrála 3:1 nad Novotnou, což skončilo dříve, než duel Dodean-Pelcmanová, ale do výsledku utkání se již nezapočítávalo.

Jednotlivé výsledky:  Kučerová-A.Pelcmanová 3:0 (7,5,9), Ellö-J.Novotná 3:0 (5,3,4), Dodean-Mikulcová 1:3 (9,-5,-9,-3), Ellö-A.Pelcmanová 3:0 (10,6,8), Kučerová-Mikulcová 0:3 (-9,-10,-7), Dodean-J.Novotná 3:2 (-8,-10,4,7,10), Ellö-Mikulcová 3:0 (10,7,4), Dodean-A.Pelcmanová

Ve dnech 26. až 28.12. 2022 probíhaly ve FOSFA aréně v Břeclavi vánoční turnaje v minihokeji

V pondělí 26.12. odstartovala Vánoční turnaj. 4. třída a první den bereme bronz z obou skupin. …