Aneta Kučerová přispěla při své premiéře v břeclavském dresu k důležitému vítězství nad Frýdlantem jedním bodem. Foto: Jiří Holobrádek

Frýdlant byl urputným soupeřem, na Břeclav ale neměl

BŘECLAV – Stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex vyměnily svou hernu za sportovní halu v Charvátské Nové Vsi, aby se zde v důležitém extraligovém utkání střetly se svým jediným konkurentem na přímý postup do semifinále mistrovství ČR, Frýdlantem nad Ostravicí.

MSK ČP Břeclav Gumotex – SK Frýdlant nad Ostravicí 6:1

Na jeho stolech sice vyhrály vysoko 6:2, Frýdlant má ale silný hráčský kádr, který není radno podcenit. To nakonec ukázalo i vlastní nedělní utkání, které sice favorit vyhrál ještě vyšším poměrem bodů 6:1, o třech dílčích bodech ale rozhodl až po pětisetových bitvách. Začátek na to nevypadal. Vivien Ellö jen ve druhém setu dala šanci jedničce Frýdlantu Haně Bartošové, své tři sady vyhrála obrovským rozdílem bodů. Gana Gaponova podle očekávání zvládla bez větších problémů Kateřinu Tomanovskou a zvýšila na 2:0. Jen ve druhém setu s ní trochu zalaškovala, z jasného vedení 10:5 dotáhla soupeřka na rozdíl jediného bodu, víc toho ale nedokázala. Další dva duely byly na ostří nože. Posila Břeclavi, dvaadvacetiletá Aneta Kučerová (přišla do Břeclavi z Hluku) porazila další ze sledovaných hráček širší reprezentace žen ČR Karin Adámkovou 3:2, když v pátém setu odvrátila soupeřce mečbol (9:10) a svou třetí šanci zápas ukončit pak proměnila ve třetí bod domácích. Ani Gaponova s Bartošovou to neměla jednoduché. V „zahřívacím“ prvním setu prohrála 7:11, ve druhém vedla 9:5, ale slabší koncentrací na hru vedení ztratila a Bartošová, která je pro ni vždy nepříjemnou soupeřkou, se dostala do nepříjemného dvousetového vedení. Ukrajinská obranářka ale má v poslední době hodně dobrou sportovní formu, vrátila se do zápasu, další dva sety se zřejmým nadhledem vyhrála a v tom pátém již zcela opanovala hru. Stav 4:0 dával tušit, že utkání sousedů v tabulce dopadne podle očekávání výhrou Břeclavi. V dalších dvou duelech se znovu bojovalo a bod si připsaly obě strany. Ellö s houževnatě se bránící Adámkovou zlomila její odpor až v polovině pátého setu, když od stavu 5:5 bodovala jen sama. Kučerová po prohraném prvním setu s Tomanovskou vedla ve druhé sadě velmi rychle 10:1, pak ale začala soupeřka nepříjemně dotahovat až na 10:7 a teprve po oddechovém času trojky MSK set skončil. Dopad to mělo ale na další průběh hry, který již byl v režii Tomanovské. Po tomto čestném bodu Frýdlantu skóre na 6:1 uzavřela Gaponova v zápasu s Adámkovou, která již zjevně byla smířena s porážkou a zdaleka tak „nekousala“ jak s Ellö. Rozehraný byl i další zápas mezi Kučerovou a Bartošovou, v němž hráčka Frýdlantu uplatňovala svou větší herní vyzrálost a kráčela k vítězství, které by se započítalo, kdyby již utkání neskončilo dosažením vítězného šestého bodu hráčkami MSK.

„Rozhodla první série dvouher, v níž jsme bodovali stoprocentně. Gaponova si pochvaluje větší hrací prostor, Ellö je po zranění v pořádku a úspěšný první start v dresu Břeclavi absolvovala Kučerová. Ta má dobrou výkonnost, ale její hra je neurovnaná, musíme zapracovat na jejím zlepšení. A hlavně je třeba družstvo psychicky dobře naladit do bojů o titul mistra ČR 2014,“ řekl po úspěšném utkání kouč MSK Petr Nedoma.

Výsledky jednotlivých zápasů: Ellö – Bartošová 3:1 (3, -3, 3, 2), Gaponova – Tomanovská 3:0 (7, 9, 4), Kučerová – Adámková 3:2 (-10, 9, 10, -6, 12), Gaponova – Bartošová 3:2 (-7, -9, 6, 7, 2), Ellö – Adámková 3:2 (8, -11, 4, -9, 5), Kučerová – Tomanovská 1:3 (-8, 7, -5, -5), Gaponova – Adámková 3:0 (8, 8, 5), Kučerová – Bartošová (-6, -8 – nedohráno).

Ženy MSK mají při nestejném počtu odehraných utkání na třetí celek tabulky, kterým zůstává Frýdlant, luxusní čtyřbodový náskok, který potřebují uhájit ve třech následujících utkáních 15. 3. v Dobrém, 16. 3. v Hradci Králové a 21. 3. doma s SKST Dubňany. Závěr základní části extraligy je čeká v sobotu 22. března (od 10 hod), kdy uvítají dosud neporažený SKST Mart Hodonín.