FOTOSOUTĚŽ PÁLAVSKÉHO VINOBRANÍ ZNÁ VÍTĚZE

Mikulov – Pálavské vinobraní se po šesti týdnech opět ozývá a vyhlašuje vítěze soutěže o nejlepší snímek. Porota, složená z profesionálních fotografů, zástupců města a spolupořadatelské společnosti Mikulovské rozvojové, hodnotila šedesát devět fotografií od třiceti různých autorů z Čech a Moravy. Letošní, netypicky deštivé vinobraní, se odrazilo i na výběru vítěze.

Výherkyní se stala Lucie Straková z Ostravy se snímkem Deštníky v akci. Jeden z porotců k fotografii uvádí: „Foto paní Strakové zachytilo atmosféru koncertu, která se asi dlouho nebude opakovat, protože takový vytrvalý déšť na vinobraní asi nikdo nepamatuje. Snímek má atmosféru, zajímavý záběr a je pro mě nejobjektivnější ze všech cvaků, které kdo přihlásil,“ hodnotí uznávaný fotograf Michal Sekanina.

FOTO2-Deštníky_v_dešti

Druhé místo získal matador naší fotosoutěže Ladislav Fejfar, který se jí účastní již po čtvrté. Svůj snímek pod názvem Mikulov v pohybu okomentoval: „ Na vinobraní je pořád co objevovat. Fotografie je z pátečního večera, kdy přichází na Náměstí ze zámku průvod s loučemi. Přišel jsem na poslední chvíli a byl problém v davu najít místo na stativ. Čas expozice této fotografie je dvacet sekund.“

foto1_Ladislav_Fejfar

Třetí místo patří Martině Böhmové z obce Stařeč, která se na Pálavské vinobraní vrací již několikátou sezónu. Její snímek s názvem Deštivá noc v Mikulově rovněž věrně zachycuje letošní deštivou atmosféru.

Foto_1_-_Deštivá_noc_v_Mikulově

„Jsme velmi potěšeni, že se nám zájem o účast v soutěži rok od roku zvyšuje. Již podruhé měli návštěvníci vinobraní možnost zhlédnout soutěžní snímky z minulých ročníků na výstavě, která proběhla v galerii Konvent,“ dodala Marcela Koňáková ze společnosti Mikulovská rozvojová. Výherci získají volné vstupenky do zábavního centra Aqualand Moravia včetně tamního Forum Romanum Wellnes. Výhry budou doplněny o zajímavé ceny v podobě vína či poukazů na permanentku na Pálavské vinobraní 2015.

Už teď si můžou milovníci vybraného vína, zábavy, kultury a folkloru zakroužkovat v kalendáři na příští rok dny od 11. do 13. září.

lk

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …