Fotosoutěž je ve finále. Výstava vítězů startuje v pátek

Hustopeče – Snímky kouzelné krajiny, romantických zátiší i lidí z Hustopečí a okolí budou k vidění od 9. ledna 2015 v Městském muzeu a galerii v domě U Synků. Až do 25. ledna se tam bude konat Výstava vítězných fotografií soutěže Hustopečský rok 2014.

Na vernisáži v pátek 9. ledna 2015 v 17.00 hodin budou oficiálně vyhlášeni vítězové. Teprve tam bude také zveřejněn absolutní vítěz fotosoutěže Hustopečský rok očima fotografů. Na něho čeká digitální zrcadlovka, na ostatní digitální tisk, fotografický software, předplatné časopisu Foto a další pěkné ceny.

Veřejnost hodnotila soutěžní snímky fotosoutěže

V předešlých dnech měla veřejnost možnost vyjádřit se k soutěžním snímkům za podzimní kolo fotosoutěže Hustopečský rok 2014 očima fotografů a hlasovat pro svého favorita. V mnoha případech se shodla s porotou. Bodovali místní i soutěžící z blízkého okolí. V tuto chvíli je anketa již uzavřena, přinášíme Vám čerstvé výsledky a jména výherců.

V kategorii Zátiší vyhrála jednoznačně fotografie s názvem Bobule od Romana Slouka, a veřejnost se tak potkala s názorem odborné poroty. S obdrženými 110 hlasy neměla mezi ostatními snímky konkurenta. V kategorii Lidé udělala na veřejnost největší dojem fotografie s názvem Sparťan, jejímž autorem je Jiří Fiala. Kategorie Krajina zaznamenala nejtěsnější výsledky. Se 14 hlasy se nakonec na prvním místě umístil opět Jiří Fiala se svým snímkem Křížek. V těsném závěsu za ním skončila fotografie Zbarvený podzim od Milady Havlíčkové.

Vítězné snímky budou oceněny na vernisáži výstavy fotografií, která se koná v pátek 9. ledna 2015 v 17.00 hodin v Městském muzeu a galerii v domě U Synků. Tam také bude vyhlášen absolutní vítěz fotosoutěže, který obdrží digitální fotoaparát.

Výsledky:

Krajina

Křížek, Fiala Jiří

Křížek od Jiřího Fialy.
Křížek od Jiřího Fialy.

Zbarvený podzim, Havlíčková Milada
Tajemství, Lednická Dominika

Lidé

Sparťan, Fiala Jiří

Sparťan od Jiřího Fialy.
Sparťan od Jiřího Fialy.

Burčákové slavnosti, Lednická Dominika
Dědeček, Musil Marek

Zátiší

Bobule, Slouk Roman

Bobule od Romana Slouka.
Bobule od Romana Slouka.

Chardonnay, Lednická Dominika
Lisování, Slouk Roman
-kas-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

DEN DĚTÍ NEJEN S LETADLY

VELKÉ PAVLOVICE / Letiště Velké Pavlovice Sobota 25. května 2024, zahájení v 9.00 hodin (akce …