Fotonoviny – Zimní plavání poprvé, Dyje – Schengen

Břeclav (mv) –  Teplota vody i vzduchu lehce nad nulou, k tomu chvílemi sluníčko. Šestý ročník zimního plavání Dyje – Schengen se nesl v duchu pohody. Desítky otužilců dnes nemusely rozrážet kry, ani se brodit sněhem, atmosféru si tedy plavci vyloženě užívali.

Celkem 67 otužilců se zúčastnilo 6. ročníku závodu v zimním plavání z Česka do Rakouska Dyje – Schengen, který v sobotu 13. prosince uspořádal Klub sportovního potápění Nautilus Břeclav. Závod  v řece Dyji v prostoru státní hranice mezi Poštornou a Bernhardsthalem byl 11. kolem Českého poháru v zimním plavání 2014/2015.

Po slavnostním nástupu účastníků v prostoru cíle na rakouském břehu položili  jejich zástupci na vodu malý věnec jako vzpomínku na oběti Železné opony. Za velmi krásného počasí (polojasno, vzduch +6°C, voda +3,5°C) a rychlého proudu v Dyji se od dřevěného mostu u Pohanska vydala velká většina (40) účastníků na nejdelší trať o délce jeden kilometr, kterou suverénně vyhrála Magda Okurková z FIDES Brno, druhý byl její oddílový kolega Martin Zajden a třetí místo obsadil Vídeňan Josef Köberl, který zde startoval poprvé a v roce 2015 bude pokoušet štěstí na Kanálu La Manche.

Na trati 750 metrů se mezi účastníky objevili dva Italové – známý extrémní plavec Thomas Kofler a Paolo Chiarino. Na trati 500 metrů poprvé plaval závodník Nautilu Břeclav Josef Trlica ze Zaječí a na 250 metrech soutěžili další plavci břeclavského Nautilu – nováček Jiří Humpolík a matador Pavel Huťa, spolu s nimi i amatér Manfred Kluger z Bernhardsthalu,který se tohoto závodu zúčastnil už počtvrté.