Závěrečný verbuňk všech chlapců

Fotonoviny – Mladí tanečníci verbuňku soutěžili

MORAVSKÝ ŽIŽKOV, DOLNÍ BOJANOVICE  – V sobotu se v kulturním domě v Moravském Žižkově sešlo šestnáct dětských tanečníků verbuňku z celého Hanáckého Slovácka.

Bojovali o postup do finále, které se uskuteční v rámci folklorního festivalu Kunovské léto v Uherském Hradišti. Verbíře doprovázela cimbálová muzika Šmytec a výkony hodnotila odborná porota. V mezerách mezi jednotlivými kategoriemi účinkovaly obě skupiny dětského folklorního souboru Žižkovjánek z Moravského Žižkova. V první kategorii do devíti let soutěžilo pět chlapců. Vítězem se stal Tadeáš Tomšej, druhý byl Viťa Straka, oba z Moravského Žižkova. Na třetím místě se umístnil David Huňař z Popic.
Ve druhé kategorii 10-12 let sutěžilo šest chlapců. Nejlepší bylVít Vymazal z Rakvic, druhý skončil Martin Matocha z Hustopečí a Sebastian Herúfek ze Zaječí. O třetí místo se podělili Jan Strmiska z Archlebova a Marek Huňař z Popic. V kategorii chlapců 13-15letých byl nejlepší Štěpán Konečný z Čejkovic, druhý skončil Zdeněk Král a třetí Martin Kvita, oba z Moravského Žižkova.
Dětští tanečníci podlužáckého verbuňku si dali o den později dostaveníčko v Obecním domě v Dolních Bojanovicích.
Z původně nahlášených 16 tanečníků se sešlo pouze 13 chlapců , kteří za doprovodu cimbálové muziky OLINA z Hodonína, za bedlivého sledování porotců a diváků bojovali o přední umístění.
V nejmladší kategorii do 9 let byl nejlepší František Bravenec z Mutěnic, druhý byl Jaroslav Černý z Lužic a třetí Matěj Ivančic ze Staré Břeclavi. V kategorii chlapců 10 až 12letých, byl první René Zhříval z Josefova, druhý Petr Huňař ze Staré Břeclavi, třetí Josef Čech z Nového Poddvorova a Matěj Halady ze Staré Břeclavi. V nejstarší kategorii chlapců 13-15 leth zvítězil Tomáš Harvánek z Břeclavi a druhý byl Antonín Havlík ze Starého Poddvorova.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …