Fotonoviny – Bleší trhy na mostě přilákaly stovky lidí

Po pavilonu a pěší zóně u vlakového nádraží, louce pod zámkem, parku u břeclavské sladovny či evangelického kostela oživily v pátek okolí bývalého železničního mostu do areálu cukrovaru.

Foto: Jiří Holobrádek

„Cílem bleších trhů je také oživovat opomíjená místa ve městě. Prodejní místa byla tentokrát přímo na mostě. Zaprvé jsme chtěli toto malé výročí pojmout ještě o něco víc netradičněji, zadruhé od řeky většinou fouká příjemný vítr, takže se nemuseli prodejci v srpnovém vedru příliš trápit. Opravené nábřeží se dvěmi hřišti navíc nabízí ideální vyžití pro rodiny s dětmi,“ zdůvodnil volbu místa pro desáté bleší trhy Petr Vlasák z odboru kultury břeclavské radnice.

Podařilo se tak rovněž oživit opomíjený břeclavský artefakt, který je k podobným akcím jako stvořený. Dostatečně široký most skýtá prostor jak pro prodejce, tak pro zájemce o koupi. Mezi stovkami návštěvníků byli lidé všech věkových kategorií. Výběr prodávaných věcí „za hubičku“ byl obrovský a snad každý si našel to své. Prodejci most zaplnili v celé jeho délce, někteří navíc rozložili „obchody“ i před vstupem na něj. Z jednoho konce se ozývala pohodová muzika břeclavských The Faldatores, na druhé straně servíroval drinky pro vyprahlá hrdla originální Rikša bar. V těsné blízkosti je navíc restaurace Pohoda, cyklostezka nebo dětské hřiště a místo je tak ideální k propojení několika aktivit najednou.

Příští bleší trh bude na louce pod břeclavským zámkem opět na začátku Svatováclavských slavností, a to v pátek 26. září odpoledne.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

5. ročník OZVĚNY BŘECLAVSKÉHO ROCKU je za námi

BŘECLAV / DK Delta/ 31. 10. 2015 – proběhly 5. Ozvěny břeclavského rocku foto: Jaroslav …