foto: /www.zivotnacestach.cz/

Fotoklub Břeclav pořádá výstavu a fotografickou dílnu

BŘECLAV  – Členové Fotoklubu Břeclav se představí na první společné výstavě nazvané Fotogalerie.

Vernisáž výstavy se bude konat v sobotu 13. září v prostorách břeclavské Renahall, kterou již třetím rokem provozuje Sdružení břeclavských výtvarníků ve spolupráci s městem Břeclav. Vystaveny budou fotografie členů tohoto sdružení a také několika pozvaných hostů. Hlavním cílem bude představení fotoklubu jako takového.

Fotoklub Břeclav byl založen začátkem jara 2013. Mezi jeho členy momentálně patří fotografové Milan Bruchter, Martin Janošek, Jan Miklín, Antonín Průdek, Vlastimil Vojáček, Dušan Koliba a Martin Bezděk. Cílem klubu je vytvořit mezi břeclavskými fotografy zejména přátelské vztahy. I když je fotografie silně individuální a pocitově intimní disciplína, uvědomují si členové fotoklubu, že vzájemná setkávání, vedoucí k výměně zkušeností, názorů a různých pohledů na fotografii, mohou vést k dalšímu rozvoji každého z nich. Proto organizují také společná focení, kde si své praktické zkušenosti nejlépe předávají.Jeho členové se vyznačují různorodostí svých prací a tématy zachycených na fotografiích. K vidění tedy bude jak krajinářská fotografie, dokumentární série, tak i fotoobrazy, industriál, minimalismus, panoramatické fotografie, koncertní fotografie či snímky z nedávné výpravy fotoklubu na Island. Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 13. září od 17 hodin. a vystoupí na ní brněnský písničkář Sart.

Vystavena budou také historická fota a video technika ze soukromé sbírky Miloslava Rakoviče a výstavu bude poté možno zhlédnout každou sobotu a neděli od 12 do 18 hodin, a to až do 28. září.

Fotografická dílna pro vás

V neděli 21. září od 10 hodin se uskuteční také fotografická dílna, která bude vedena členy fotoklubu. Fotoklub nabídne teoretické přednášky s tématy od základů fotografování až po pokročilé techniky fotografie a praktické dílny, kde si zájemci budou moci vyzkoušet základy práce s modelkou a studiovými světly. Dílny budou rozděleny do dvou bloků: první část bude věnována začínajícím fotografům, druhá část bude pro zájemce o hlubší poznání fotografie. V rámci dílen proběhne mezi účastníky soutěž o tisk jejich fotografií zdarma! Přihlásit se bude možno jednoduše přes webový formulář na stránkách fotoklubu (www.fotoklubbreclav.cz). Cena fotografické dílny je 250 korun na osobu na celý den. Nutnou podmínkou pro absolvování praktické dílny je fotoaparát, kterým lze odpalovat studiové blesky, ideální je zrcadlovka.

fotoklub

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …