Novým trenérem fotbalové juniorky MSK Břeclav je Marcel Houška. Foto: Jaroslav Hýbne

Fotbalové béčko MSK ještě více omládlo

BŘECLAV – Ve stínu přípravy fotbalového áčka MSK Břeclav na jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy se připravuje rezervní tým MSK, vedený od ledna trenérem Marcelem Houškou.

Jak se vám jevily výkony béčka na zimním turnaji?
Úvodem musím říci, že béčko jako celek v lednu neexistovalo a pohromadě není v tréninkovém procesu ani v současnosti. Situace se řešila i na úrovni vedení klubu, začalo období hledání, doplňování kádru novými hráči a jejich postupné začleňování do týmu. První kola zimního turnaje jsme hráli s dorostenci z U19 a U17. V posledních dvou kolech turnaje již byla vytvořena osa nového mladého týmu, která trénuje s áčkem – Polách, Hloch, Wallisch, Jurčík, Netopilík, Sasínek, Kočiš, Kučera a Pafkovič, k nim se připojili Úlehla, Balga a Paulík. Všichni hráči jsou ve věku 19 až 22 let, postupně se sehrávají, ale až mistrovská soutěž ukáže, jak kvalitním a odolným týmem budou.

Co se podařilo a nepodařilo v uplynulých dvou měsících?
Podařilo se ještě více omladit tým béčka, nepodařilo se udržet pohromadě hráče z podzimního kádru.

Bude i v budoucnu béčko používat k doplnění hráče U19 a stojící náhradníky áčka?
Devatenáctku nebudu chtít příliš oslabovat, protože i ona potřebuje mít dostatečně široký hráčský kádr. Základ celku MSK Břeclav B trénuje s áčkem a podle konkrétní situace bude doplňován hráči širšího třetiligového týmu, kteří budou po zranění, po udělení karet, poklesu výkonnosti apod., aby byli všichni stále v zápasové zátěži.

Kde má tvořící se béčko sílu a kde potřebuje ještě vyztužit?
Naši sílu prověří až konfrontace se silnými soupeři, zatím bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. K celkovému upevnění výkonnosti hráčského kolektivu je třeba fotbalově zestárnout, nabrat zkušenosti, jinak to nejde.

Chystáte ještě do zahájení mistráků další přípravné zápasy?
V neděli 23.března nás od 14.30 hod čeká generálka ve Valticích. Pak již 30. března přijde na řadu první domácí utkání 1.A třídy se Slavkovem u Brna.

O nás Jaroslav Hýbner

Profilový obrázek

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …