Fotbal pomůže vážně nemocné holčičce

BŘECLAV, LANŽHOT – V sobotu 26. července přijede do Lanžhota hrát Menšíkova jedenáctka a kdo se přijde podívat, ten přispěje na dobrou věc – na léčbu dvouleté Kamilky Čulenové z Břeclavi, která vloni vážně onemocněla.

Do loňského léta byla Kamilka normální zdravé dítě. Chodila, mluvila, jedla, prostě všechno bylo tak, jak má být. Všechno se ale dramaticky změnilo vloni v září. „Dcera dostala vysoké horečky a nakonec skončila na jednotce intenzivní péče v břeclavské nemocnici. Odtud ji převezli do Brna a anesteziologicko-resuscitační oddělení protože její stav se kriticky zhoršil. Tam ležela 25 dní, dělali  jí veškerá vyšetření, ale stále nemohli zjistit, co je příčinou. Kamilka se přestala hýbat, mluvit, jíst, prostě byla v menším stadiu komatu,“ vzpomíná na krušné chvíle maminka Adriana Čulenová.

Z Brna byla Kamilka převezena do ostravské nemocnice, kde v hyperbarické komoře dostávala do tělíčka stoprocentní kyslík, který ji alespoň trochu dostal zpět do života. „Začala s námi opět trošku komunikovat. Postupem času se začala pomalu učit znovu jíst a pít, protože do té doby měla do žaludku zavedenou hadičku a byla vyživována přes ni. Z Ostravy byla převezena do rehabilitačního ústavu v Luži – Košumberku, kde s ní začali pomalinku cvičit. Podařilo se rozhýbat levou část tělíčka, ale pravá zůstala nehybná,“ popisuje zdlouhavou a náročnou léčbu dcery Adriana Čulenová.

V současné době jezdí rodiče s Kamilkou do léčebny v Boskovicích, ale chtěli by se dostat alespoň jednou do Lázní Klimkovice, kde mají pro děti s podobným postižením speciální obleček, který se nazývá Klim Therapy a posiluje nemocné tělíčko. Problém je, že tuto rehabilitaci nehradí zdravotní pojišťovna.

Proto se v sobotu 26. července na lanžhotském hřišti Pastvisko uskuteční od 16.30 hodin benefiční utkání Menšíkovy jedenáctky s týmem FC Notor a výtěžek bude věnován Kamilce Čulenové.

„Před pár lety jsem pořádal utkání Menšíkovy jedenáctky v Ladné a když se teď dozvěděli, co se stalo, tak se sami nabídli, že nám takto pomohou,“ oceňuje pomoc týmu, který na dresu nosí tvář slavného herce, otec Kamilky Kamil Čulen. Přispět na léčbu Kamilky je možné i příspěvkem na účet č.  2500501732/2010.

Menšíkova jedenáctka byla založena 9. října 2009 v den nedožitých 80. narozenin Vladimíra Menšíka z iniciativy jeho syna Petra a několika přátel. Hlavním cílem je nejen bavit lidi ale také získávat finanční prostředky na léčbu nemocných dětí.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …