Fotbal opět spojí děti ve Švédsku

MIKULOV – V pátek 8. května se v Mikulově uskuteční již 9. ročník fotbalového turnaje Meet The World pod záštitou společnosti SKF CZ. Cenou pro vítěze je účast na největším mládežnickém mezinárodním fotbalovém turnaji na světě ve Švédsku.

Meet The World je největší společný projekt sociální odpovědnosti SKF. Od roku 2007 místní zastoupení SKF každoročně organizují fotbalové turnaje mládeže ve svých zemích. Vítězné týmy těchto turnajů pak dostanou možnost zúčastnit se Gothia Cupu, největšího mezinárodního mládežnického fotbalového turnaje na světě, a sponzoring SKF na tento turnaj.

Loni turnaj v České republice vyhrál tým FC Pálava Mikulov, který se následně zúčastnil Gothia Cupu ve Švédsku. Jeden z hráčů účast svého týmu v Göteborgu zhodnotil slovy: „Byla to ta nejlepší věc za celou prázdninovou sezónu. Gothia Cup je obrovskou fotbalovou událostí,  zůčastnily se týmy z celého světa a atmosféra byla skvělá, získali jsme spoustu zkušeností a zážitků.“

Letos se 9. ročníku turnaje Meet The World v Mikulově 8. května zúčastní osm týmů – FC Moravský Krumlov, FC Pálava Mikulov, TJ Sokol Tvrdonice, TJ Sokol Lanžhot, FC Pohořelice, FC Hrádek, FC Miroslav a FC Podivín.

Vítěze vyšle společnost SKF CZ jako zástupce České republiky na turnaj Gothia Cup 2015 do Göteburgu, který se bude konat  12. – 18. července 2015.

„Životní podmínky se v různých koutech světa dramaticky liší. Ideální prostor ke vzájemnému poznávání poskytují akce, jichž se mohou zúčastnit mladí lidé z celého světa. Právě proto se SKF rozhodla v roce 2007, kdy oslavila své sté narozeniny, sponzorovat fotbalový turnaj Gothia Cup. A nejen to, SKF koncepci Gothia Cup rozvinula a odstartovala v mnoha zemích po celém světě fotbalové turnaje pod hlavičkou Meet The World. V těchto turnajích se utkávají  týmy různých věkových kategorií, přičemž cenou pro vítěze každého místního turnaje je pozvání do Göteborgu na Gothia Cup,“ vysvětlila Radka Šmídová proč společnost SKF turnaj Meet The World pořádá.

 

Na snímku Mgr. Jiřího Tichého je tým FC Pálava Mikulov po svém vítězství v turnaji v roce 2014.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

„O pohár Lednicko – Valtického areálu“

HLOHOVEC XX. ročník tradičního fotbalového turnaje „O pohár Lednicko – Valtického areálu“ na fotbalovém hřišti …