Foto vítězů

Florbalistky získaly zlato

BŘECLAV – Velký úspěch mají na kontě děvčata z Gymnázia Břeclav.

Ve čtvrtek pořádala jihomoravská ASPV (Asociace sportu pro všechny) krajské kolo ve florbalu žákyň. Soutěže se zúčastnilo celkem osm družstev z celého kraje. Celým turnajem prošla bez prohry (celkem pět výher) děvčata z břeclavského gymnázia, která ve finále porazila ZŠ Rájec-Jestřebí 2:1. Na třetím místě pak skončila pořádající ZŠ Podivín.

Ve vítězném týmu nastoupily K. Helešicová, H. Tománková, P. Roučková, M. Štaubertová, N. Růžičková, E. Křapová, Z. Tranová, brankářky A. Pavlovová a M. Vašíčková.

„Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, i když zrovna nevím, zda to vůbec chci, neb kolektiv je kolektiv a ten tam byl, tak Kláru Helešicovou, která jako obránce tak dokonale „čistila“ prostor před bránou, že jsme za celý turnaj obdrželi pouze tři branky. Navíc uměla výborně podržet míček a kvalitně rozehrát. Ale samozřejmě bez střelkyň v útoku Tománkové, Roučkové, Štaubertové a Růžičkové by to také nešlo. Což jsou výsledky toho, že si s holkama občas na gymplu zahrajeme a loni také chodily do kroužku pod vedením Jaroslava Války. A nemohu opomenout Annu Pavlovovou a druhou brankářku, které se učí chytat teprve asi tři týdny. Jsem rád, že se nechaly přemluvit a pomohly nám,“ chválil mladé florbalistky jejich trenér Milan Káňa.

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …