foto: Jiří Holobrádek

Finále extraligy: Domácí stoly byly pro hráčky zakleté. Rozhodne se dnes?

HODONÍN, BŘECLAV – Třikrát změřily své síly v minulém týdnu stolní tenistky SKST Mart Hodonín a MSK ČP Břeclav Gumotex v bojích finálové série o titul mistra ČR 2014.Rozhodnutí ještě nepadlo. Domácí herny nebyly zdrojem bodů, Břeclav vyhrála dvakrát v Hodoníně a Hodonín si odvezl výhru z Charvátské Nové Vsi, kde ženy MSK našly své dočasné útočiště.

Obhájkyně titulu tedy vedou 2:1 na utkání a možná již udělaly poslední krůček k dalšímu prvenství po naší uzávěrce v pondělí. Pokud se tak nestalo, tak se dnes večer (28.5.) od 18 hod hraje v Hodoníně rozhodující páté utkání.

Zajímavý průběh má finálová série mistrovství ČR družstev žen ve stolním tenisu, v němž se střetávají tradiční soupeři – MSK ČP Břeclav Gumotex a SKST Mart Hodonín. Na úvod vyhrála Břeclav v Hodoníně 5:4, v odvetě v Charvátské Nové Vsi byl úspěšnější Hodonín (5:4) a třetí finále, které se hrálo v pátek 23.května v Hodoníně, vyhrál přesvědčivě 5:3 břeclavský obhájce titulu.

3.finále: Hodonín-Břeclav 3:5. Harabaszová-Gaponova 3:2 (-8,7,12,-4,10), Pěnkavová-Ellö 1:3 (8,-7,-3,-2), Mikulcová-Kučerová 1:3 (-1,-7,3,-6), Pěnkavová-Gaponova 3:1 (-8,9,8,1), Harabaszová-Kučerová 0:3 (-7,-1,-1), Mikulcová-Ellö 0:3 (-6,-7,-2), Pěnkavová-Kučerová 3:0 (11,10,8), Kapounová-Gaponova 0:3 (-3,-2,-3).

Zajímavostí třetího finále bylo pořadí jednotlivých zápasů. Hned v první sérii došlo k měření sil hráček, stojících na stejné pozici ve svých kolektivech. Jednička Břeclavi Vivien Ellö s velkým nadhledem porazila oporu Hodonína Kateřinu Pěnkavovou a stejně jednoznačný průběh mělo střetnutí trojek mezi Anetou Kučerovou a Kristýnou Mikulcovou. A málem byl celek MSK ve vedení 3:0, když Ganna Gaponova měla mečbol (10:9 v pátém setu) na Lenku Harabaszovou. Tři její lehké chyby v samotném závěru zápasu znamenaly, že se Hodonín přece jen udržel v kontaktu. To ale ve druhé sérii dvouher změnila Kučerová, která Harabaszovou doslova deklasovala, a to již bylo jasné, že třetí finále skončí vítězstvím hostujících stolních tenistek, protože Mikulcová, která zatím v celé sérii radost z vítězství nedoznala, měla před sebou ještě zápasy s Ellö a s Gaponovou. Ten první prohrála ve třech setech a ke druhému již ani nenastoupila, příležitost zahrát si proti obraně Gaponové dostala juniorka Barbora Kapounová, které tento způsob hry vůbec nesedl. Pěnkavová ještě upravila konečné skóre výhrami nad Gaponovou a Kučerovou na 3:5, ale nebylo to s tím odstupem, jakým se mohla pochlubit v pondělním vstupním utkání, kdy na stolech kralovala. „Dnes odvedla výborný výkon Aneta, která nás držela v průběžném vedení. Ale jen bych se opakoval, na naší straně byla vyrovnanost, zatímco dvojice Pěnkavová-Harabaszová hraje pod velkým tlakem, který tentokrát neustála“, řekl po úspěšném utkání kouč MSK Petr Nedoma.

Rozhodnutí o mistryních ČR 2014 tak může padnout již ve čtvrtém finálovém utkání, které se bude hrát v pondělí 26.května od 18 hod v Charvátské Nové Vsi. A kdyby obhájkyně mistrovského titulu finálovou sérii úspěšně neukončily, měly by k tomu ještě jednu příležitost ve středu 28.května v Hodoníně.

Jaroslav Hýbner

[/embed]

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …