Finále družstev dorostu znovu pro MSK

BŘECLAV (hý) – Nečekaně dramatický průběh měl finálový turnaj regionálního přeboru družstev stolně-tenisového dorostu, který se hrál v sobotu 18.dubna v herně MSK Břeclav, vítěze dlouhodobé základní části soutěže.

Mírně favorizovaný tým MSK měl co dělat, aby obhájil titul, který drží několik let v řadě. Již v semifinále mu úspěšně čelil Sokol Klobouky u Brna, který až do stavu 3:3 sahal po možném překvapení. Ve druhém semifinále spolufavorit Sokol Kobylí porazil 5:0 Orel Šitbořice a mohl v klidu sbírat síly na rozhodující duel.

A ten přinesl neskutečné drama. Znovu to bylo 3:3 a později dokonce 4:4 a až v posledním zápasu šlo o všechno. Do té doby bez úspěchu hrající Stanislav Krejčiřík vydoloval ze sebe poslední zbytek sil a porazil Vítka Hocha 3:2 (-7,9,7,-5,9), když v páté sadě vedl již 8:2 a zdálo se být vše jasné. Hoch dotáhl na 9:8, další bod patřil Krejčiříkovi a druhý mečbol proměnil ve vítězství svého celku.

Na tom měl lví podíl nejlepší hráč finále Tomáš Bruckner. Již proti Kloboukám udělal všechny tři body, přičemž neztratil ani set, třikrát úspěšný byl i proti Kobylí. Na Klobouky přidal dva body Dominik Vališ, jeho výkon byl ale hodně matný, trápil se s Anetou Vodákovou i s Jiřím Šubíkem. Krejčiřík v úvodu nestačil na nejlepšího hráče Sokola Petra Svobodu, který pak přidal i úspěch proti Vališovi. Střídající Jan Vacek mohl pomoci k dřívějšímu zakončení semifinálového duelu, ale neproměnil na Šubíka čtyři mečboly (10:6 v pátém setu). Ve finále proti Kobylí kromě stoprocentního Brucknera a závěrečné tečky Krejčiříka bodoval jednou Vališ, na Sáru Šíbkovou ale potřeboval pět setů (prohrával 0:2 na sety) a pak ho vystřídal Vacek. Nejlepším hráčem Kobylí byl Josef Kubík se dvěma body.

V boji o třetí místo svedly Klobouky velký boj se Šitbořicemi. Tři zápasy se hrály na pět setů, další čtyři spotřebovaly jen o set méně. V souboji jedniček byl lepší než kloboucký Svoboda Jakub Slavík, na jehož úkor vítězství 5:3 pro Sokol pečetil Šubík, který byl v tomto utkání tříbodový.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvice vykročily do nové sezóny pravou

Úvodní soutěžní utkání s vítězným koncem mají za sebou také břeclavské ženy. V neděli 18. …