Filmový „Jeden svět“ dnes pokračuje na velkopavlovickém Ekocentru

Velké Pavlovice – Malý festival dokumentárních filmů probíhá od podzimu až do jara ve Velkých Pavlovicích. Zajímavý dokument o aktuálních tématech, horký čaj nebo káva a příjemné prostředí improvizovaného kina. To čeká na návštěvníky takzvaných „Osvětových úterků“ na místním Ekocentru Trkmanka.

Příspěvková organizace, v čele ředitelkou Bc. Zitou Dvořákovou, se totiž zapojila do unikátního projektu Člověka v tísni „Promítej i ty“. Tento program určený široké veřejnosti nabízí přes 30 dokumentárních filmů s různou tematikou, zaměřených hlavně na lidská práva a globální problémy. Filmová databáze je zpřístupněna komukoli, kdo se rozhodne stát se tzv. promítačem nebo promítačkou, v tomto případě je jí právě Bc. Zita Dvořáková, a rozhodne se uspořádat veřejné promítání. Ať už doma, ve škole, v klubu, v kostele nebo zrovna na Ekocentru. Všechny filmy v databázi byly oceněny v rámci uplynulých ročníků festivalu Jeden svět, který mimo jiné prostřednictvím projektu Jeden svět na školách umožňuje učitelům využívat dokumenty a interaktivní materiály přímo ve výuce. Cílem akce „Promítej i ty“ je seznámit širokou veřejnost s globálními problémy a pokusit se přimět ji k zamyšlení se nad současnou situací ve světě.

Tématem dokumentu „Z popelnice do lednice“ prvního zrealizovaného promítání bylo například plýtvání potravin nejen v běžném životě člověka, ale také v zákulisí supermarketů. Druhý film „Krev v mobilech“ pojednával o skrytém otrokářství v Demokratické republice Kongo. Nejbližší promítání proběhne již dnes, v úterý 9. prosince, a na programu bude snímek #chicagoGirl. Příběh o dívce z amerického Chicaga, jež se prostřednictvím sociálních sítí podílí na revoluci v Sýrii. Ekocentrum Trkmanka srdečně zve na promítání!

Eliška Mainclová, studentka Gymnázia Velké Pavlovice

Další promítání na Ekocentru: 6. 1. 2015 Vražedná pole na Srí Lance;  20. 1. 2015 Ilegální máma;  3. 2. 2015 Viva Cuba Libre; 17. 2. 2015 Poslední sny

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den Romů

BŘECLAV / městský park vedle pavilonu 8. 4. 2024 / 15:00 – 19:00 Aven šunen- …