foto: vysočina news.cz

Filip Štofka je na čele žebříčku

BŘECLAV (hý) – Bez čtyř hráčů dvě stovky stolních tenistů odehrály v rámci mistrovských soutěží přes polovinu utkání a získaly tak právo zařazení na regionální žebříčky výkonnosti po sezoně 2013/14.

Prvenství patří Filipu Štofkovi (Sokol Lanžhot), který byl nejúspěšnějším hráčem svého družstva ve 3. lize mužů. Druhé místo patří Petru Hoferikovi (Agrotec Hustopeče), dřívějšímu prvnímu hráči okresu i celého Jihomoravského kraje, který již ale své sportovní aktivity hodně omezil. Na pomyslný bronzový stupínek dosáhl Zdeněk Darmovzal (Lanžhot) a hned za ním se po žebříčku vysoko vyšplhal Jan Vašíček (MSK Břeclav). V první desítce mužů regionu Břeclav jsou již jen další hráči Lanžhota a také Sokola Kobylí, v pořadí Michal Koníček (Lažhot), Josef Obešlo, Jan Mocek, Pavel Volek, Milan Mocek (všichni Kobylí) a Jiří Hanák (Lanžhot).

Výrazný vzestup výkonnosti lze pozorovat na Filipu Růžičkovi (Hustopeče), který otevírá druhou desítku před Marcelem Bednaříkem (Sokol Vranovice), který si udržuje trvale vysokou výkonnostní úroveň. Nejlepšími hráči dalších stolně-tenisových oddílů regionu jsou Vladimír Vítek (14., Sokol Křepice), Zdeněk Prokeš (27., Sokol Němčičky), Martin Pagáč (36., Moravan Lednice), Stanislav Suský (42., Sokol Rakvice), Daniel Sýkora (44., Sokol Velké Němčice), Roman Jakubčík (46., Sokol Šakvice), Bohumil Damborský (51.-60., TJ Jevišovka), František Novotňák ml. (51.-60., Sokol Boleradice), Karel Vacula (71.-80., Sokol Velké Hostěrádky), Vlastimil Čulen (71.-80., Sokol Perná), Vladimír Válný a Štěpán Prachař (oba 81.-90., Sokol Brumovice) a Jaromír Vozdecký (81.-90., Orel Šitbořice). Hráči dalších klubů z regionu se do první stovky nedostali.

Vedeno je i pořadí neklasifikovaných hráčů, kam patří ti, kteří absolvovali mezi 25 a 50 procenty utkání, nebo ti, kteří nemají české občanství. Na úrovni druhého místa jsou hodnoceni Přemek Janoušek, Petr Dvořáček, Pavel Hort (všichni Hustopeče) a David Metelička (Lanžhot), sedmé místo patří Branislavu Balážovi (Lanžhot), devatenácté Filipu Šefrovi (Hustopeče), dvaadvacáté Zdeňku Součkovi (MSK Břeclav) a pětadvacáté Sandře Šafaříkové (Hustopeče).

Mezi neklasifikovanými je celkem 67 hráčů, což v souhrnu s hráči klasifikovanými znamená 263 stolních tenisů, kteří zasáhli do mistrovských soutěží v regionu Břeclav. K tomu je nutno připočítat hráče, kteří odehráli méně, než čtvrtinu zápasů, a těch bylo také dost. Statistické údaje z konference RSST Břeclav uvádějí, že registrovaných stolních tenistů je na Břeclavsku 391 (z toho 128 v kategoriích mládeže), v dlouhodobých regionálních soutěžích startovalo 46 družstev dospělých a 11 kolektivů dorostu. Stolní tenis v tomto regionu patří k nejvíce rozšířeným a zároveň i co do výsledků úspěšným sportovním odvětvím.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Inline2023

výsledky zápasů všech  našich týmů do 15. května Zápasy přípravek DatumČasKoloDomácíHosté14.05.202309:301HC Lvi BřeclavHC Lvi Břeclav …