Festival Sýr 2014 se rychle blíží a poprvé ochutnáme i místní produkci

 MIKULOV (js) – Mikulov bude v září hostit druhý ročník festivalu tradičních sýrů Čech, Moravy a Slovenska.

Letos se sýrová tržnice na Náměstí otevře 20. a 21. září a nabídne kravské, kozí i ovčí sýry od patnácti malých sýrařů. „Nejvíce potěšující je to, že poprvé budou moci návštěvníci ochutnat i sýry ze dvou nových místních sýráren – z farmy Pálava pod Mušlovem a ze sýrařství Kroupa z Dolních Dunajovic,“ řekl pořadatel festivalu Martin Hrabec. Festival se letos koná také pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

Tržnice kromě toho nabídne i tradiční uzeniny z plemene vepřů mangalica, biomošty a další dobroty a samozřejmě skvělé mikulovské pivo Mamut a k tomu všemu zahraje cimbálová muzika.

„Návštěvníci se mohou těšit na vinařskou zónu, ovečky v ohradě i dětský program. A grilovaného berana, pokud se ho podaří chytit,“ doplnil Martin Hrabec.

V sobotu dopoledne proběhne národní soutěž malých sýrařů Čech, Moravy a Slovenska pořádaná Svazem faremních zpracovatelů a Střední školou a Vyšší odbornou školou mlékárenskou v Kroměříži. Přes osmdesát přihlášených vzorků sýrů bude hodnotit komise složená z odborníků z oblasti mlékárenství, sýrařství i gastronomie. Festival doplní i řada odborných degustačních seminářů a přednášek.

Více informací o festivalu i soutěži najdou zájemci na www.festival-syr.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Slavnosti města Mikulov

MIKULOV Od 17. do 19. května se můžete zastavit na Náměstí a další lokality za …