Festival Concentus Moraviae míří také do Mikulova

MIKULOV

Letos již po dvaadvacáté se koná od 3. do 29. června festival Concentus Moraviae a Mikulov se tradičně připojuje k festivalovým městům. Téma pro tento rok je LA VOCE. Na nádvoří mikulovského zámku zahraje v pátek 9. června od 19.30 hodin Michel Godard na starobylý nástroj serpent a k tomu zazpívá Guillemette Laurens.

„Další hudebníci zaměření na baroko se na jednom pódiu potkají s jazzmeny a známé melodie se prolnou s improvizacemi. Starobylý serpent, cink a theorba se připojí k tónům saxofonu a zpěvu a najednou není zřejmé, kde staré končí a nové začíná,“ říká za pořadatele festivalu Martina Čermáková.

Předprodej zvýhodněných vstupenek za 300 korun je v TIC Mikulov.

Festival nabízí posluchačům možnost propojit jedinečné hudební zážitky s návštěvou inspirativních míst jižní Moravy a Vysočiny. Více než třicet koncertů klasické hudby s přesahy do jiných žánrů bude probíhat na zámcích, zámeckých nádvořích, v kostelích i synagogách dvou desítek moravských měst.

„Podtitul ‚LA VOCEʻ koncipuje Václav Luks a festival je věnován tématu lidského hlasu a zpěvu ve všech
podobách od chorálu, přes lidovou hudbu minulosti až po barokní operu nebo jazz,“ řekla Martina Čermáková.

Významným dramaturgickým akcentem je výročí Claudia Monteverdiho, od jehož narození v roce 2017 uplyne 450 let. V programu bude zastoupena česká špička scény staré hudby s různorodými předbarokními a barokními programy, mimořádně reprezentativní bude složení pozvaných evropských souborů věnujících se středověké a renesanční hudbě. Posluchače čekají také výlety do vzdálených koutů Evropy, uslyší severské melodie, fascinující zvuk středomořského chorálu i portugalské fado v tradiční podobě.
Jitka Sobotková

Zdroj: www.mikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Víťův brácha

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 19. 04. 2024 od 19 hodin Václav Otáhal …