FANTASTICKÝ ÚSPĚCH BŘECLAVSKÉHO MLÁDEŽNICKÉHO VOLEJBALU

Kluci břeclavské Lokomotivy v sobotu obhájili zlaté medaile v soutěži o Pohár 7. tříd v kategorii chlapců a stali se Mistry Jihomoravského kraje. Ve stejné soutěži v kategorii dívek Břeclavačky získaly stříbro, když ve vyrovnaném finálovém zápase těsně podlehly favorizovanému VK KP Brno.

Kategorie chlapců měla své finále v sobotu 1. dubna v Břeclavi. Ve sportovní hale TJ Lokomotiva se sešlo osm nejlepších týmů Jihomoravského kraje. Podle dosažených bodů byly rozděleny do dvou skupin, kde se mezi sebou utkaly systémem každý s každým. Skupinou naši kluci projeli velmi lehce a příležitost dostali i všichni hráči z lavičky. Z prvního místa nastoupili Břeclaváci do semifinále proti družstvu Tesly Brno. Na začátku prvního setu byla na domácích vidět mírná nervozita, kterou se ale klukům soustředěným a bojovným výkonem podařilo rychle překonat. Od poloviny setu se ujali vedení a převálcovali Teslu s jednoznačnou převahou. Ve finále se tak sešli se svými tradičními rivaly ze Znojma. Břeclaváci vstoupili do utkání velmi sebevědomě a brzy se ujali vedení. Tlačili soupeře výborným podáním, tvrdými útoky i důslednou obranou na síti i v poli. Naši kluci dominovali i ve druhém setu a diváci se mohli kochat nádherným volejbalem. Břeclavští žáci zaslouženě zvítězili i v letošním finále. Obhájili tak zlaté medaile a po roce opět mohli nad hlavu zvednout trofej pro vítěze Poháru 7. tříd ročníku 2016/17.

Sestava: Fabikovič, Struška, Wozar, Kurial, Janečka, Klimeš, Prokeš, Procházka, Tetur, Šebek

Trenéři: Fabikovič V., Wozar T.

Finálový turnaj kategorie dívek pořádal VK KP Brno v brněnské sportovní hale na Vodové. Stejně jako v soutěži kluků se zde také sešla nejlepší osmička JM-kraje, která ale byla určitě vyrovnanější. Už ve skupinách tak byly k vidění vyrovnané a velmi bojovné zápasy. Břeclavačky i přes obrovskou nervozitu dokázaly projít skupinou bez větších problémů a odhodlané poprat se o medaile nastoupily do semifinále. V něm se proti nám postavilo družstvo Kuřimi. Z počátku byl zápas vyrovnaný a tahali jsme se o každý bod. Od poloviny setu se ale břeclavské žákyně konečně dostaly do herní pohody a získaly si několikabodový náskok. Soupeřky se nám dařilo držet pod tlakem servisem, útokem i dobrou obranou celý zápas a zaslouženě jsme postoupili do finále. V něm jsme narazili na velmi kvalitní a sehraný tým domácího VK KP Brno. Brňanky nás od začátku tlačily výborným servisem. Celý první set jsme dotahovali několikabodovou ztrátu a ani velmi bojovným výkonem v závěru setu jsme vývoj nezvrátili. Do druhého setu daly naše holky všechno. Bojovaly o každý míč a nechtěly se smířit s tím, že by tento set měl být poslední. Celá hala fandila nádhernému bojovnému volejbalu, který byl k vidění na obou stranách a po našem zisku druhého setu zápas ke spokojenosti všech pokračoval. Rozhodnout tedy musel třetí zkrácený set. V něm nás bohužel brněnské hráčky od začátku tlačily výborným servisem. Po nepřesných přihrávkách jsme nemohli útočit a soupeřky postupně získávaly bodovou převahu. K tomu se přidaly nervózní chyby na servisu a sen o zlatu se vzdaloval. I přes bojovnost a obrovské nasazení jsme vývoj setu nedokázali otočit a ve třetím setu jsme Královu Poli podlehli. Přesto patří holkám veliká pochvala a zasloužené stříbrné medaile.

Sestava: Wozarová, Tesařová, Dvořáková, Myslíková, Rutarová, Fabikovičová, Macounová, Baránková, Pláteníková, Procházková, Němečková, Piškulová

Trenéři: Fabikovičová L., Wozar M.

Zdroj: www.volejbalbreclav.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Srazil chlapce na přechodu pro chodce a z místa nehody ujel

BŘECLAVSKO: Policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo dne 20.09.2023 v ulici Sovadinova, Břeclav.  …