Famózní sky-runner, humanitární expedice i veslování přes oceán, to je filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA

exka hlavička

Břeclav – Expediční kamera, přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, opět míří do kin. 6. ročník bude probíhat v termínu od 19. února do 5. dubna v rekordních 221 českých a slovenských městech. A fanoušci cestovatelských filmů v Břeclavi se mohou těšit na úterý 24. března, kdy se uskuteční břeclavské promítání na tradičním místě v kině Koruna.

Co letos na filmovém festivalu Expediční kamera uvidíme? Opět je připravena pořádná dávka dobrodružství, objevování i napětí.  Mezi hlavní taháky festivalu patří světově proslulý ultraběžec a skialpinista Kiliana Jornet a jeho úchvatné výkony na Alpských vrcholcích. Cykloexpedici přes Himálaj s humanitárním poselstvím představí film Alegria. S českou partičkou slacklinerů se vydáme budovat první highline projekty na Islandu. Budeme svědky psychicky i fyzicky náročné přeplavby Indického oceánu na veslici nebo ženské výpravy do Mongolska na sjezd jedné z posledních řek bez přehrady. Ve společnosti lezeckých es Chrise Sharmy a Stefana Glowacze zdoláme první cesty v obrovské ománské jeskyni. A chvilky napětí prožijeme u 800 km dlouhé cesty na paraglidu.

Premiéra proběhne tradičně v pražském kině Aero, a to 19. února. Hostem festivalu bude cestovatel David Švejnoha, který bude povídat na téma PŘEŽIJÍ?? Cesty za přírodními národy třech kontinentů.
S festivalem se slavnostně rozloučíme 1. a 2. dubna v brněnském kině Scala, kde je připraven bohatý program: kromě filmů návštěvníky čeká hmyzí kuchyně, arabské pokrmy, čtyři přednášky, workshopy, jarmark neziskovek a výstava fotografií. Řadu promítání v dalších městech doplní doprovodný program – přednášky cestovatelů a sportovců, výstavy fotografií.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …