Tým stolních tenistek MSK Gumotex Břeclav se rozrostl o rumunskou hráčku Andreiu Dodean. Od září trénuje v evropském sportovním centru ve Schwechatu. Přejeme mnoho úspěchů v barvách MSK. Foto:MSKBreclav.cz

Excelentní extraligový start hráček MSK

VLAŠIM, PRAHA (hý) – Suverénním způsobem vstoupily do dalšího ročníku extraligy stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav.

První dvě utkání soutěže ve Vlašimi a v Praze vyhrály jednoznačným způsobem a usadily se na čele extraligové tabulky. Celek čtyřnásobného mistra ČR má pro sezonu 2014-2015 pozměněnou podobu. Z loňského kádru zůstaly Vivien Ellö a Aneta Kučerová, Ukrajinku Gannu Gaponovu nahradila Rumunka Andreia Dodean, mladší sestra přední světové hráčky Daniely Monteiro-Dodean.

SKST VLAŠIM – MSK GUMOTEX BŘECLAV 1:6.                                                                                                        Ve Vlašimi se hrálo v tělocvičně ZŠ, která je před dokončením rekonstrukce, což nebylo právě nejpříhodnější sportovní prostředí. Celek MSK zde zvítězil 6:1, když jediný bod ztratila v úvodu Dodean v zápasu s jedničkou domácích Polákovou. Rumunka začala nadějně, vyhrála první set, pak se ale na ní začala projevovat nervozita prvního startu v novém prostředí, nedokázala účinně čelit jistotě zkušené soupeřky a sama zbytečně chybovala. Ellö si stěžovala na změnu míčků. V Maďarsku trénuje s míčky z nového, nehořlavého materiálu, který má odlišné letové vlastnosti, zatímco pro českou extraligu platí nejméně do konce roku výjimka. Naštěstí začínala s trojkou Vlašimi D. Pěnkavovou, postupně se na změnu adaptovala a proti Polákové již byla schopná rozvinout celý rejstřík svých dovedností. Velmi pozitivní byl herní projev Kučerové, která na nejsilnějším postu sestavy dokázala postupně porazit všechny tři hráčky SKST včetně Polákové, s níž odvedla svůj vůbec nejlepší výkon. Dodean ve své druhé dvouhře bodovala přes důrazně útočící Starou a přispěla tak také k hladké výhře favorita.

D. Pěnkavová-Ellö 0:3 (-6, -11, -8), Poláková – Dodean 3:1 (-6, 5, 5, 6), Stará – Kučerová 1:3 (9, -6, -8, -9), Poláková – Ellö 0:3 (-7, -8, -5), D. Pěnkavová – Kučerová 0:3 (-8, -7, -5), Stará – Dodean 1:3 (-8, 7, -2, -8), Poláková – Kučerová 0:3 (-9, -7, -4), Stará – Ellö (5, -8, 2:6 – nedohráno).

SOKOL PARHA NUSLE – MSK GUMOTEX BŘECLAV 0:6.                                                                                              V Praze na Nuslích odehrály stolní tenistky MSK ještě lepší utkání a i když se v dílčích zápasech hrálo místy vyrovnaně, celkový výsledek zněl jednoznačně 6:0 pro favorita. Skóre otevřela znovu Ellö procházkovou výhrou nad trojkou Nuslí Vajcovou. Na 2:0 zvýšila Dodean, která si úspěšně poradila s nepříznivou koncovkou čtvrtého setu s Radnicovou. Prohrávala v ní 7:10, ale sérií pěti úspěšných míčků uzavřela setový účet na 3:1 ve svůj prospěch. Kučerová začala dost stereotypně proti obraně Vondrákové, což ji stálo první set. Pak zpřesnila útok, koncentrovala se na správnou taktiku a zápas přešel v její exhibiční vystoupení. Plně úspěšná byla i druhá série dvouher. Ellö pokazila koncovku prvního setu (9:7) s Radnicovou, chvíli trvalo, než se vyrovnala s nepříjemným herním stylem soupeřky, která jí nedovolila produkovat oblíbený způsob hry. Když se opora MSK více soustředila na vlastní výkon, nebylo o vítězi pochyb. Kučerová s Vajcovou získala s nadhledem další bod pro hosty a poslední slovo měla Dodean, která ukázala, jak si umí poradit s klasickou obranou.

Vajcová – Ellö 0:3 (-3, -4, -1), Radnicová – Dodean 1:3 (-8, 9, -8, -10), Vondráková – Kučerová 1:3 (5, -8, -1, -2), Radnicová – Ellö 1:3 (9, -6, -7, -3), Vajcová – Kučerová 0:3 (-6, -1, -5), Vondráková – Dodean 0:3 (-7, -9, -4).

Extraliga bude pokračovat až za čtyři týdny. V pátek 17. října bude v Břeclavi hostem ambiciózní nováček Baník Havířov, o den později se ženy MSK střetnou se svým tradičním soupeřem, SK Frýdlant nad Ostravicí.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …