Evropské centrum mládeže Břeclav zve na oslavu 10 let své činnosti

Mládežnická organizace Evropské centrum mládeže Břeclav (EYCB) si letos na jaře připomněla již 10 let svého působení. Nyní u této příležitosti zve všechny příznivce cestování, dobrovolnictví a neformálního vzdělávání na setkání, které se uskuteční v sobotu 24. června od 17 hodin v klubovně brněnského Expedition clubu (Jezuitská 1).

Na co všechno se mohou příchozí těšit, vyjmenovává projektová koordinátorka EYCB Jana Parolková: „Bývalá dobrovolnice Evropské dobrovolné služby povykládá o svých zážitcích a zkušenostech z desetiměsíčního dobrovolnického pobytu ve Španělsku. Zájemcům o účast na zahraniční výměně mládeže či tréninkovém kurzu v rámci programu Erasmus+: Mládež poradíme, jak napsat úspěšnou přihlášku, a s těmi, kteří již uvažují o uspořádání vlastního projektu, se podělíme o tipy, jak na to.“

Součástí programu bude také slavnostní vyhlášení výsledků loňské fotosoutěže EYCB o nejhezčí fotografie z projektů, ocenění jejích vítězů a představení nejkrásnějších fotek, které účastníci během svých zahraničních neformálně-vzdělávacích výjezdů za deset let fungování EYCB pořídili. Čas bude ale i na neformální povídání a seznamování se s dalšími nadšenci projektového cestování.

Evropské centrum mládeže Břeclav je nezisková organizace založená roku 2007 převážně bývalými studenty Gymnázia Břeclav. Mladým lidem umožňuje rozvíjet jejich schopnosti prostřednictvím účasti na mezinárodních vzdělávacích projektech EU – zejména programu Erasmus+: Mládež –, podporuje dobrovolnictví a rozvíjí aktivní občanství. Všichni členové EYCB se na jeho chodu podílejí bez nároku na odměnu a ve svém volném čase.

O programu Erasmus+: Mládež

Tento vzdělávací program EU umožňuje mladým lidem ve věku 13–30 let a pracovníkům s mládeží účastnit se mezinárodních vzdělávacích projektů v zahraničí: krátkodobých (cca 7–10 dnů) výměn mládeže, školicích kurzů a seminářů a dlouhodobých (2–12 měsíců) projektů Evropské dobrovolné služby. Účastníci během těchto projektů pracují na tématu, které je zajímá, zároveň poznat své vrstevníky z jiných zemí a jejich kulturu, sdílet vlastní zkušenosti a zdokonalit své dovednosti.

V rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům jsou dále proplaceny cestovní náklady (reimbursement) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět do stanoveného limitu.

Program Erasmus+: Mládež klade velký důraz na podporu účastníků s omezenými příležitostmi.

Více o programu Erasmus+ zde: http://www.naerasmusplus.cz/.

Jakub Miklín, Evropské centrum mládeže Břeclav/European Youth Centre Břeclav z. s.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Acoustic Jam Session

BŘECLAV / Pivovarská pivnice Frankies, Jana Palacha 121 27. 1. 2023 / 19 hodin Zahrají …