EUROTRIALOG již příští pátek

MIKULOV

Mikulovský Eurotrialog bude opět plný kvalitní muziky

Lenka Dusilová, Mateřská.com, Laura a její tygři, Jarda Svoboda z Trabandu – ti všichni dorazí poslední srpnový víkend do Mikulova na Eurotrialog. 26.–27. srpna se bude na amfiteátru servírovat tradičně kvalitní porce hudby, která se vyhýbá mainstreemu.

Festival nepopulární hudby, jak zní podtitul Eurotrialogu Mikulov, letos oslaví již 18. narozeniny. Jako jeden z mála nabízí příznivcům alternativní scény příležitost si poslechnout bez žánrových předpojatostí nadějné objevy i stálice české, slovenské a rakouské hudební scény v kulisách jednoho z nejkrásnějších jihomoravských měst. Pohodová atmosféra, která každoročně na festivalu panuje, je otevřená návštěvníkům všech věkových kategorií, a tak si na své přijde opravdu každý.

Letošní program představí interprety několika generací, jejichž společným jmenovatelem je originalita, opravdovost a poctivost v přístupu k hudbě. Vystoupí Lenka Dusilová, Schrödingerova kočka, třicetiletá Laura a její tygři nebo Kittchen, Poletíme? a Planety. Uslyšíme také naši nejoblíbenější dámskou kapelu Zuby nehty nebo Sváťu Karáska a skupinu Svatopluk, která hraje a zpívá v novém hávu výhradně texty Sváti Karáska. Z Rakouska přijede trio Pendler a ze Slovenska nadějný objev, kapela Jablko noci. V krásné mikulovské synagoze pak vystoupí Jarda Svoboda, kapelník Trabandu, se svým programem „Žalmy. Harmonium a hlas“. „Kvalitní a originální hudba mimo střední proud a čas strávený v krásném a přátelském prostředí jsou naše základní jistoty,“ říká zakladatel a šéf festivalu Romek Hanzlík a dodává: „Snažíme se ponechávat našim návštěvníkům čas pro ně samotné, rodinám vycházíme vstříc i tím, že děti do 15 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.“

Kompletní informace k festivalu najdete na www.eurotrialog.cz. Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím webových stránek a také v sítích Ticketportal, SMSticket a Gig.cz. Dvoudenní permanentka do amfiteátru včetně stanu stojí v předprodeji 590 Kč, jednodenní vstupenka 360 Kč. Vstupenky na koncert Jardy Svobody v mikulovské synagoze stojí 130 Kč.

V pátečním programu se na hlavním pódiu objeví jména jako Mateřská.com, Pohřební kapela, Už jsme doma, legendární Schodiště či skvělá Lenka Dusilová. Ve stanu je doplní neméně zajímavý zasněný holandský Violinna Band, dravý folk rock Budoáru staré dámy, originální mladé bandy Leto a Schrödingerova kočka či klasikové české nové vlny Máma Bubo. Sobotě budou vedle stále skvěle šlapající Laury a jejích tygrů dominovat pražští The Prostitutes, skvělý „original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu“ brněnských Poletíme? nebo zadumaný solitér Kittchen. Ve stanu se mohou návštěvníci těšit na brněnské Muxx (nástupce skvělých brněnských legend Mushy Muxx), písničkářku Lucii Redlovou, Půljablkoň s Michalem Němcem a Marií Puttnerovou, emotivně zadumané slowcoreové písničkářství táborských Kalle či hudbu zpoza opony tohoto světa kapely Planety.
Jitka Sobotková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …