EUROTRIALOG 2017 – program

MIKULOV

Miku-LOVE, podevatenácté!

V Mikulově se každoročně schází příznivci alternativní scény. Pojetí dramaturgie mikulovského festivalu se výrazně odlišuje od ostatní festivalové produkce v ČR.

Festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov jako jeden z mála dává prostor nekomerční – nemainstreamové hudbě. Eurotrialog Mikulov vyhledává nové zajímavé talenty a dává jim prostor vedle zavedenějších hudebních jmen.

Na festivalovém podiu se potkají české hudební naděje a profesionálové z Česka, Slovenska, Rakouska i ze zbytku Evropy. Dramaturgie zcela opomíjí střední hudební proud a věnuje se okrajovým žánrům.

 

19. ročník – PROGRAM

pátek 25.8.2017 amfiteátr/stan

Luboš Pospíšil

Nekorunovaný král všech romantiků, kterému ale zároveň nečiní problém šansonový projev ani classic-rocková či bluesová poloha.

Precedens

Originalitu písní výhradního autora Martina Němce (Doba ledová, Věž z písku, Soumrak bohů atd.), dravou energii kapely a úchvatný zpěv – to vše nabízí současný Precedens.

Puding paní Elvisovej (SK)

Až z Košic dorazí nejlepší slovenská koncertní kapela roku. Jedinečný rukopis skupiny je mixem elektronické taneční hudby plné různých experimentů s hlasitým téměř punkovým nasazením

Kubo Ursiny & Dorota Nvotová  & Talent Transport (SK)

Písničky, které 30 let čekaly na svoje objevení. Písničky Dežo Ursíniho, které nahrál na kazetu – i s Jarom na klavír- s texty Jána Štrassera – měl to být muzikál Peter a Lucia. Po jejich smrti zůstaly skladby na pásku, který Kubo našel v otcově bytě. Nyní, po cca 30 letech od vzniku této demo nahrávky přicházejí na řadu děti. Kubo a Dorota, společně se skupinou Talent Transport (Vladislav „Slnko“ Šarišský- klavír, Majo Slávka – bubny, Filip Hittrich – basa) hrají tyto  písně z muzikálu Peter a Lucia. Ukázka

MamaPapa Banda

Pražská skupina, ačkoliv jde o  multikulturní hudební těleso – země původu členů (a také jejich národnosti a kultur) jsou různé: Maďarsko, Slovensko, Srbsko, Makedonie, Francie, Alžírsko, Turecko) – proste  hudební ethno guláš k rozproudění krve.

Budoár staré dámy
Zjevení na hudební scéně, oplývající nebývalou energií podpořenou osobitou poetikou a nesporným charismatem frontmanky Marty Svobodové. A i když byly považováni za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku, udržují si svou poetickou a přemýšlivou povahu kombinovanou s jistou dívčí naivitou.

 

Fabrikanti

Od éry skupiny „Ženy“ nebylo na české scéně svéráznějšího seskupení! Radikální dechovka, kterou vyhodili i z Kmochova Kolína.

Mucha

nejsvéráznější pseudopunk česko-slovenské scény

Furt rovně

Brutální lyrici, navazující na to nejlepší z české alternativy.

BBP

Tak toto jsou čeští undergroundoví The Residents! To se zrcadlí mimo jiné i v tom, že stejně jako v případě The Residents není veřejnosti známa identita vystupujících. V tělese jsou účinkující označeni pouze čísly. Tato čísla jsou přidělována členům doživotně bez ohledu na to, zda v kapele nadále působí.
Členy BBP je 14 hudebníků,[5] kapela však obvykle vystupuje v menším počtu, nezřídka doplněném o další hostující hudebníky.

 

 

sobota 26.8.2017 amfiteátr/stan

Bernhard Schnur & Band (A)

V jeho skupině najdeme hudebníky z formací, které hýbaly rakouskou nezávislou scénou, jako Werk, Scrooge, Snakeru Densk apod. včetně významného skladatele filmové a divadelní hudby Olivera Stotze.

Katarzia (SK)

Girl folk rap po slovensky, a to s celou kapelou. Katarína Katarzia působí jako neklidný tvůrčí element, který sám na sobě zkouší leccos neotřelého – třeba modré vlasy kombinované se žlutým outfitem, duet s Davidem Kollerem, lidový kroj s punkovým opaskem.

The Plastic People of the Universe

A kteří Plastici, se určitě ptáte. Máme rádi všechny. New Generation – Kabeš, Karafiát a spol. Dramaturg festivalu a jejich manažer v jedné osobě se přiznává, že pozváním hudebníků z původní i nové party je úmyslné a věří v pozitivní jiskření na všech scénách.

PVO Tribute

Ještě nikdo si netroufl na legendární písně Psích vojáků. Až přišla tahle parta, personálně propojená s Furt rovně, kteří na hudbě Psích vojáků vyrostli. A dělají to sakra dobře. Těšíme se na hudební tečku sobotní noci. Topolovy písně budou znít tam, kde patří, pod mikulovským nebem.

Guerilla Stage

renomované vydavatelství představí to nejlepší ze své stáje, bude jim patřit celý sobotní stan.

Turnová/Brabenec – Eturnity

čtení a hraní, a hraní nezapomenutelných plastikovských členů

burgtheater & Brabenec

Plzeňská kapela, která zhudebňuje výhradně Brabencovy texty, a ve vyjímečných případech, za který náš festival považujeme, se k nim Brabenec  přidává.

Aku Aku

Z Teplic pochází kromě Kabátů silná česká alternativní a punková scéna. A taky nezaměnitelní Aku Aku, kteří si to jeli celou dobu po svém.

Aktual

Tuhle hudbu nelze zařadit. Říká se, že jde i první punkovou kapelu na světě. Rozhodně jde o nejavandgartnější seskupení, které v čele s Knížákem do Mikulova kdy zavítalo.

Odvážní bobříci

Jedna z nejsyrovějších, nejdrsnějších kapel a nejodvážnějších seskupení celé české hudební historie

Půlnoc

Kromě Plastiků druhá skupina, se kterou je spojeno jméno Mejly Hlavsy.

 

sobota 26.8.2017, synagoga 13:30

Josef Klíč – Kniha Jób

Starozákonní oratorium pro violoncello, hlas a slovo. „Industriální“ skladba Kniha Jób.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …