Ester Yoo a Czech virtuozi Brno opět v Břeclavi

Břeclav – Mimořádný novoroční koncert se uskuteční tuto neděli, 11.ledna, v 19 hodin v břeclavském kině Koruna. Esther Yoo, virtuózní japonská houslistka žijící v USA se po roce opět představí v Břeclavi za doprovodu pětatřicetičlenného orchestru Czech Virtuosi Brno. Dirigent: JAKUB KLECKER

„Její hra zněla sálem jako sen a není troufalost přirovnávat osobnost této mladičké virtuosky k Davidu Oistrachovi 21. století…“ Takto zhodnotil umění houslové virtuosky korejského původu narozené v USA Esther Yoo francouzský list Le Republican.
Navzdory svému mládí má ESTHER YOO za sebou úctyhodnou řadu úspěchů. Letos devatenáctiletá Američanka žijící v Evropě je studentkou prestižní belgické školy Hudební kapela královny Alžběty, předtím studovala na Mezinárodní škole v Bruselu. Na housle začala hrát ve čtyřech letech, v osmi letech vystoupila poprvé s orchestrem, od té doby se představila po celém světě. Stala se nejmladším oceněným účastníkem na soutěži Jeana Sibelia, jako dvanáctiletá zvítězila v kategorii junior na Wieniawského soutěži, v New York Music Competition, získala druhou cenu v Mezinárodní houslové Andrey Postacchiniho a první cenu v Hudební soutěži New Jersey. Vystoupila v Royal Albert Hall v Londýně, v Carnegie Hall a Juilliard School v New Yorku, v Tel Aviv Opera House a v mnoha dalších sálech světa.

V programu zazní F. Mendelssohn: Sen noci svatojánské, W. A. Mozart: Koncert pro housle A-dur, J. Haydn: S vířením kotlů.
Vstupné v předprodeji 220,- Kč, na místě 260,- Kč.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nektárium – July Haluzová

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie Břeclav / synagoga Břeclav 28. 6. – 28. 7.2024 …