Dvojice násilníků řádila

BŘECLAV – Napadené zbili, zkopali a vyhrožovali i zabitím. Policie už pachatele dopadla.

Dva mladíci si v noci ze soboty na neděli 26. ledna nejprve u areálu bývalého cukrovaru vyhlédli třiadvacetiletého muže s přítelkyní. „Násilníci svalili mladého muže na zem a jeden z nich do něj začal kopat a vyhrožovat mu zabitím. Druhý pachatel držel po celou dobu útoku dívku, která chtěla známému pomoci,“ popsala mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová. Akce trvala jen několik minut, poté útočníci vyklidili pole.
Přepadená dvojice následně zjistila, že jim sebrali mobilní telefon za sedm tisíc korun.

Další případ na sebe nenechal dlouho čekat. Ani ne za půl hodiny se na policejní služebnu dostavil další přepadený – čtyřiadvacetiletý muž. I on měl za sebou zážitek s dvojicí útočníků a rovněž přišel o telefon v hodnotě šest tisíc korun. Druhé přepadení se odehrálo na Zámeckém náměstí v blízkostí místní vinárny.

Také tento muž si vyslechl četné výhrůžky a odnesl si poranění na tváři a rukou.
„Policisté okamžitě rozjeli pátrání. Vyslechli poškozené a podle uvedených popisů bylo jasné, že se jedná o totožné pachatele. Případy si převzala služba kriminální policie a vyšetřování, která se začala intenzivně oběma loupežím věnovat a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Oba podezřelé se kriminalistům podařilo tento týden zadržet a včera jim vyšetřovatel sdělil obvinění ze zločinu loupeže. Třiadvacetiletý surovec z Břeclavi i jeho o rok mladší komplic si za násilný trestný čin mohou od soudu vysloužit potrestání v podobě odnětí svobody v délce od dvou do deseti let,“ doplnila Haraštová.

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Karel Křivánek – Pozdní sklizeň

BŘECLAV / synagoga Břeclav 10. 05. – 23. 06. 2024 / vernisáž výstavy 9. 5. …