Dvojice mužů zkrášlovala Mikulov

BŘECLAVSKO: K oblíbeným barvám patřila černá, červená i stříbrná.

Mikulov – Policejní vyšetřovatel zahájil trestní stíhání u dvojice mužů, kterou viní z trestného činu poškození cizí věci. Stejně staří „umělci“ ve věku 29 let přijeli na začátku letošního roku do Mikulova. Zřejmě se jim město nezdálo dostatečně malebné, a tak se rozhodli, že na různá místa nastříkají nápisy. Stopy malířského díla zanechali na několika domech, penzionu, trafostanici, garáži a dokonce neušetřili ani nákladní či osobní auta. Vzniklá škoda se dostala dle odborného vyjádření na téměř 120 tisíc korun.

Odhalování sprejerství a dopadení pachatelů bývá pro policisty poměrně složité. Většinou se to podaří tehdy, kdy jsou sprejeři dopadeni přímo při činu. V tomto případě se to ovšem zdařilo na základně postupného prověřování, které nakonec skončilo usnesením o zahájení trestního stíhání. Povedená dvojice navíc není z našeho kraje. Přesto kolegové podezřelé muže ustanovili a nyní se oba umělci mohou těšit na soudní potrestání. Za přečin poškození cizí věci jim hrozí totiž odnětí svobody až na jeden rok.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Past na hackery nevyšla

BŘECLAVSKO: Banka včas odhalila podezřelé transakce a účet zablokovala.  Rychlá reakce banky pravděpodobně zachránila ženě …