Dva zápasy prodlouženého víkendu břeclavských Lvic

Milan Zoubek

První ze dvou utkání s Valkýrami Lvice na domácím ledě zvládly, ve Vyškově zůstal zápas nedohrán.

Neděle 27.10.

HC Lvi Břeclav :  WHC Valkyries Brno  7:4 ( 4:1, 1:0, 2:3)

Sestava Lvic: Kocmanová – Duroňová, Vališová, Zoubková, Hrdinová, Bartalová, Mikuličová – Prokopová, Prokešová, Búliková, Glosíková, Buociková, Sadílková, Koníčková, Bartoňková

Sestava Valkyries: Havránková – Lenertová M, Střížová, Vojtěchová, Prokešová, Kubátová, Vodičková, Aniolová, Janáčková, Benešová, Kurtaničová, Mičínová, Lenertová Z., Lišková

Branky: 1. Sadílková (Bartalová, Duroňová), 2. Bartoňková (Hrdinová, Prokopová), 7. Sadílková (Buociková, Glosíková), 8. Hrdinová (Glosíková), 30. Hrdinová, 52. Buociková (Duroňová), 59. Zoubková – 15. Vodičková (Střížová), 52. Mičínová, 56. Vodičková (Aniolová ), 60.Kurtaničová (Lišková)

Vyloučení: 9:8   Využití: 0:0   Oslabení: 1:1   Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:4

Pondělí 28.10.

WHC Valkyries Brno : HC Lvi Břeclav 3:3 ( 2:2, 0:1, 1:0) nedohráno. V čase 47:05 utkání předčasně ukončeno.

Sestava Valkyries: Havránková – Lenertová, Střížová, Vojtěchová, Prokešová, Kubátová, Prokešová, Neubauer, Mičínová, Janáčková, Kurtaničová, Aniolová, Vodičková, Lišková

Sestava Lvice: Kocmanová – Hrdinová, Mikuličová, Bartalová, Duroňová – Prokopová, Prokešová, Búliková, Glosíková, Sadílková, Buociková, Zoubková, Koníčková, Bartoňková

Branky: 8. Mičínová, 13. Vodičková ( Mičínová, Střížová), 43. Kurtaničová ( Lišková) – 6. Koníčková ( Bartalová), 7. Sadílková, 38. Sadílková ( Glosíková)

Vyloučení: 5:2 (z toho Lvice 1x 10 min. OT),  Využití: 1:0,   Oslabení: 1:0,   Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3

V domácím zápase měli Lvice vynikající vstup do zápasu a v osmé minutě již vedli o čtyři branky. Hostující tým byl nucen brát oddechový čas. Domácí hráčky i nadále na ledě dominovaly, ale střelecká muška se jako by vytratila. ˇValkýry nakonec v první třetině vytěžily z minima maximum a stav utkání korigovaly. Od druhé třetiny se  hostující tým soustředil více na svoji obrannou činnost a zejména hrozil po našich chybách v útočném pásmu. Jedinou branku druhé třetiny vsítila K. Hrdinová, když si vzala puk za vlastní brankou, projela celé hřiště a nekompromisně zakončila. I ve třetí části měly Lvice převahu, ale střelecky se ji nedařilo využít. Dvě branky přidaly ještě Lvice a tři Valkýry.

V pondělní odvetě byl průběh zápasu podobný jako druhé dvě třetiny domácího zápasu. Lvice měly více ze hry, ale přesnější střelba byla tím, co bránilo k rychlému navyšování brankového rozdílu. Na vedení Lvic Valkýry ještě do konce první třetiny zvládly odpovědět.

Ve druhé třetině, došlo ke dvěma nešťastným zraněním. U lvic u N. Bartalové, která musela odjet k ošetření a u Valkýr Střížové, kterou ze stadionu také odvážela ZZS. Zápas tak byl přerušen. Při dohrávce druhé třetiny se prosadily Lvice a šly opět do vedení. To ovšem opět nedokázaly udržet. I přes tlak Lvic se další branku vstřelit nepovedlo. Zápas byl předčasně ukončen z důvodu vypršení časového limitu na ledové ploše, kterou si objednal tým Valkýr a konečný verdikt o výsledku zápasu tak náleží komisi ČSLH.  Po prodlouženém víkendu břeclavský tým čítá několik zranění.

Další prvoligový zápas je pro břeclavské Lvice  sobotu 2.11. kdy jedou Lvice do Opavy útočit na první místo v tabulce.