Důležitá výhra Lvic v Kuřimi

Břeclavské Lvice v Kuřimi deklasovaly soupeře ve druhé třetině a k Dyji vezou plný počet bodů.

WHC Valkyries : HC Lvi Břeclav 3:7 (2:2, 0:4, 1:1)

V sobotu 15.2. čekal na břeclavské Lvice v Kuřimi neoblíbený soupeř. WHC Valkyries Brno.

Začátek byl velmi slibný. Hned na začátku druhé minuty se okolo bránících hráček domácího týmu prosmýkla S. Sadílková a střelou na bližší tyč rozjásala Lvice poprvé. Břeclavské hráčky naladěny touto brankou se snažily vedení ihned navýšit. Ovšem zapomněli jsem na zadní vrátky, čehož využila domácí Střížová, která střelou přes obránce překvapila  a stav utkání srovnala. Za další půl minutu se opět domácí hráčky vřítily do otevřené obrany a vyraženou střelu za záda L. Gregorové dopravila L- Mičínová. Domácí hokejistky tak rázem vedly. Domácí hráčky následně zahustily prostor ve své obranné třetině a  Lvice tak musely přelstít jejich pevnou obrannou hráz. Až v polovině 16. minuty se to povedlo K. Prokopové, která využila přesilovou hru.

Do druhé třetiny se šlo za vyrovnaného stavu. Lvice do vedení povedenou střelou poslala K. Koníčková (na snímku) ve 23. minutě. Těsně před polovinou utkání se konečně protrhla střelecká smůla břeclavských hráček. Po mnoha šancích  se v necelých 120 vteřinách náskok Lvic zvýšil z jedné na 4 branky. Nejprve využila přesilovou hru K. Koníčková, za 13 vteřin se podruhé krásnou střelou prosadila S. Sadílková a minutu a padesát šest vteřin po své druhé vstřelené brance, dokonává svůj hattrick K. Koníčková. Domácí tým následně měnil brankáře. Lvice i nadále měly větší tlak, ale další gólovou radost už nepřidaly.

Ve třetí třetině se ještě domácí tým snažil utkání dramatizovat. Ve vlastním oslabení se povedlo ujet domácí Střížové a opět stáhla náskok břeclavských na tři branky. Veškeré pochybnosti o vítězi zápasu pak uťala v 53 minutě K. Hrdinová, která propálila vše co jí stálo v cestě a uklidila kotouč do branky domácího týmu. Zápas se pak dohrával za mnoha zbytečných strkanic a potyček. Branka ovšem již nepadla žádná.

Sestava Valkýry: Šmídová (od 30. Havránková)- Lenertová M., Vojtěchová, Nezpěváková, Prokešová, Střížová,  – Lenertová Z., Aniolová, Janáčková, Vodičková, Neubauer, Mičínová, Kurtaničová, Lišková

Sestava Břeclav: Gregorová (Kocmanová) – Duroňová, Bartalová, Zálešáková, Dobrovolná – Prokopová, Hrdinová, Bartoňková, Koníčková, Sadílková, Búliková, Pospíšilpová

Branky: 3. Střížová (Lišková), 3. Mičínová (Aniolová), 46. Střížová – 2. Sadílková (Koníčková, Búliková), 16. Prokopová (Pospíšilová, Búliková), 23. Koníčková (Pospíšilová), 28. Koníčková (Prokopová, Hrdinová), 28. Sadílková (Hrdinová), 30. Koníčková (Búliková, Sadílková), 53. Hrdinová (Koníčková)

Vyloučení: 9:8 (z toho Lvice 1 x OT 10, 1x 5 + KO)  Využití: 0:2,  Oslabení: 1:0  Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6, 3:6, 3:7

Lvice si tak do Břeclavi vezou všechny tři body a stále vedou 1. ligu žen.

Již příští neděli od 12:00 odehrají utkání proti druhé Opavě,

který pravděpodobně rozhodne o vítězi této soutěže žen.