foto:www.muzikalyvlednici.cz

Držitelé Ceny Thálie vystoupí v lednickém zámeckém parku v muzikálu Bídníci

LEDNICE  – Fanoušci slavného muzikálu Bídníci se mohou těšit na koncertní verzi hry pod širým nebem.

Na venkovním jevišti lednického zámku ztvární slavný román Victora Huga herci Městského divadla Brno spolu s 30členným orchestrem. Příběh o uprchlém galejníkovi Jeanu Valjeanovi, který patří mezi nejpopulárnější představení brněnského městského divadla, si mohou divadelní nadšenci letos 14. června užít i v unikátním prostředí zámeckého nádvoří. Představení začne ve 20.30 hodin. Hlavní postavu galejníka Jeana Valjeana ztvární Petr Gazdík, který byl za znamenitý pěvecký a herecký výkon v této roli oceněn Cenou Thálie. Inspektora Javerta si na venkovním jevišti zahraje Lukáš Vlček a v roli dospívající Cosetty se představí Radka Coufalová, rovněž držitelka ocenění Thálie.

Venkovní koncertní verze Bídníků navazuje na dva předešlé ročníky projektu Muzikály v Lednici. „Na nádvoří zámku se už v předešlých letech odehrála rocková opera Jesus Christ Superstar a legendární příběh tajemného Zorra. Hlavním cílem těchto akcí bylo zprostředkovat divákům trošku odlišný zážitek z těch nejpopulárnějších her, které představilo Městské divadlo Brno,“ vysvětluje Martin Kalvoda z reklamní agentury S Promotion, která akci pořádá. „Publikum si může hru vychutnat na velkém jevišti, kde vystupuje i orchestr, který je běžně divákovi ukrytý,“ dodává Kalvoda. Příběh Bídníků v areálu lednického zámku bude navíc poslední možností zhlédnout hru před prázdninovou přestávkou městského divadla.

„Zámek výrazně podtrhává romantický děj francouzského dramatu. Dodává příběhu neskutečnou autenticitu,“ popisuje Dušan Vitázek z Městského divadla Brno, který ztvární na venkovním jevišti postavu Maria, Cosettinu lásku. „Pro všechny herce divadla je možnost zahrát si pod širým nebem a na zámku velkým zpestřením. Těšíme se na ně stejně, možná více než diváci,“ doplňuje s úsměvem.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

ZE ZEMĚ DO VESMÍRU

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 5. 3. – 12. 3. 2024 …