il.foto

Doubková vyhrála ve Znojmě, Atleti se přestěhovali do haly

Atleti se přestěhovali do haly
PRAHA (Lk) – Atleti Hustopečí a Břeclavi se přestěhovali do hal, kde absolvují zimní závodní sezonu.
Skupina atletů závodila v Praze, kde se zúčastnila mimo soutěž přeboru Středočeského kraje v hale na Strahově. Poměrně dobře zahájila sezonu dorostenka Komínková, která zdolala 159 cm ve výšce, padaly i osobní rekordy. V mužích zaběhl 60 m Galbavý za 7,86, na 60 m překážek skončil čtvrtý za 9,33, 200 m zaběhl za 25,59. Mezi dorostenci měl premiéru na 60 m překážek Káňa v osobním rekordu za 9,32, 60 m zaběhl za 8,01, 200 m za 25,61, Poláček byl na 800 m čtvrtý za 2:15,78.
V dorostenkách byla Komínková třetí se 159 cm, zaběhla 200 m za 29,87 a 60 m za 9,08, Vrzalová skončila šestá ve vrhu koulí 9,17, zaběhla 60 m za 9,13 a 200 m za 29,56.
OLOMOUC – Adam Horák absolvoval svůj první závod v kategorii dorostenců na mítinku Olomoucká hala. I když zvítězil ve vrhu koulí (5 kg), přece nebyl s výkonem spokojen. Vrhem 13,33 m se zařadil na 21. místo historických tabulek Břeclavska.

Doubková vyhrála ve Znojmě
ZNOJMO (Lk) – V rámci běžeckého seriálu Znojemský běžecký pohár se uskutečnil Znovín kros, ve kterém přesvědčivě vyhrála Kateřina Doubková z Atletického klubu Perná.
Trať 2.500 m zvládla v čase 10:18 minut. Celkově se zúčastnilo závodu 61 běžců.
Doubková byla úspěšná i v právě skončeném běžeckém seriálu Moravsko-slovenský běžecký pohár 2014. V kategorii nad 35 let skončila celkově druhá s 4.389 body. V kategorii nad 35 let skončil v tomto seriálu František Kubíček z Relaxu Dobré Pole na třetím místě s 5.738 body. Slavnostní vyhlášení celého běžeckého poháru proběhne slavnostně v Gbelích 24. ledna.
ČESKÁ TŘEBOVÁ – V rámci Českého poháru v běhu do vrchu se uskutečnil Běh na Andrlův vrch na trati dlouhé dva kilometry. V kategorii mužů vyhrál Pavel Hrdina z Perné za 9:15 minut, v ženách utrpěla jeho oddílová kolegyně Martina Vévodová první letošní porážku, když doběhla na druhém místě v čase 12:49 minut.