Dorostu začala baráž. Osmá třída bez prohry

Týdenní výsledkový servis

Dorost vstoupil do baráže o postup do ligy. Mezi žáky se blýskla 8. třída, která zůstala 100%. Za nejmladší se ukázala 1,2,4 a 5. třída.

Tento víkend zajížděla 1. a 2.třída do Vyškova, kde sehrála pěkná utkání proti domácímu Vyškovu a Kometě Brno. Naši hráči sehráli obě utkání velmi vyrovnaně, hráči ukazovali nadšení pro týmovou hru, bojovnost, bruslení a pohyb na ledě. Prosazovali se velmi často i individuálně. Naši brankáři měli velmi pěkné zákroky, čímž pomáhali našim hráčům udržet nerozhodné výsledky. Všem hráčům děkujeme za velmi příjemnou a kvalitní sezonu 2021/22. Rodičům děkujeme za obětavou práci s dětmi, také za týmovost v trojúhelníku trenér, hráč, rodič. Těšíme se na sezonu 2022/23 doplnil trenér.

4. třída v předposledním turnajovém soutěžním utkání sezony sehrála čtyři utkání na domácím ledě. První skupina se konfrontovala s velmi kvalitním Znojmem, kterému ani po třetí v sezóně nedokázala čelit. Naši hráči často prohrávali obratnostní i technické souboje z čehož se soupeř dostával často do přečíslení. Ve druhém utkání již zlepšenou hrou přehráli hostující Zastávku. Druhá skupina byla sestavena ze všech hráčů 3. třídy. Tato skupina byla překvapením pro všechny diváky na zimním stadionu. Obě utkání se Znojmem i Hodonínem dokázaly o rok mladší břeclavské neděje nejenom zvítězit. Prokazovaly velmi týmové pojetí hry, zejména v oblastech obratnosti a pohybu, uvolňování se s kotoučem, přihrávkou i jejím zpracováním. Zakončování a střelba byla u této skupiny velmi produktivní. Hráče jsme po utkání museli pochválit za předvedený výkon doplili trenéři  Lenkovič s Turčanem.  Poslední soutěžní turnaj bude odehrán 2.4.2022 v Kuřimi.

5. třída na Vyškov nestačila.
Utkání začalo pro náš tým velmi nešťastně, když z prvních pěti střel jsme třikrát inkasovali. Poté jsme snížili Lukášem Modrou, ale opět hostující tým přidal po špatné naší obranné činnosti ještě tři branky. První třetina tak skončila 1:6. Druhou třetinu naši hráči již zlepšenou hrou dokázali uhrát 3:3 po brankách Adama Šteflíka a Tobiáše Mikulce. Poslední dějství bylo opět vyrovnané. Zlepšenou hrou jsme si vytvářeli řadu brankových příležitostí, napadáním protihráčů v útočném pásmu, bohužel jsme nedokázali kvalitního brankáře Vyškova překonat. V poslední třetině pěknou brankou otevřel skoré Pavel Telesz. Hosté přidali dvě branky a třetinu i přes náš tlak jsme nakonec prohráli 2:4. Z výsledku nemáme pochopitelně radost. Dodali trenéři. Vytváříme si tlak i šance, bohužel máme rezervy v obranné činnosti. Každé mužstvo zpravidla přestřílíme, bohužel dostáváme laciné branky doplnili trenéři.

Celkové skoré 6:13 po třetinách 1:6,3:3,2:4. Počet zásahů 24-29. Branky za domácí Modra, Steflík 3, Mikulec, Telesch.  Další utkání  26 .kola opět na domácím ledě přivítáme 26.3. Kometu Brno.

6. třída Na zápas s našimi šesťáky přijelo hned v pondělí odpoledne Znojmo. Utkání začalo ve vysokém tempu. Lvi se radovali už v prvním střídání. 20 vteřin po vhození prvního puku se trefil Matyáš Procházka. Do konce první minuty zápasu však bylo srovnáno. Během první třetiny Znojmo aktivnější hrou a přesnějšími mířidly postupně navyšovalo. Lvi zvládli ještě korigovat 15 vteřin před sirénou a do šaten tak odcházeli za stavu 2:5 pro Orly. Druhá třetina ukázala ještě výraznější rozdíl a mladí Orli postupně navyšovali své vedení. Břeclav ve druhé třetině nezvládla překonat brankáře Slavíka a po uplynutí 40 minut byl stav 2:8. Ani začátek třetí třetiny nepřinesl zlepšení výsledku. Ve své jízdě pokračoval páťák Dominik Železný, který na sebe strhl pozornost obou týmů. Ve 43. minutě měl na svém kontě připsáno 6 z celkových deseti branek svého týmu. V čase 45:33 přišla radost také pro Lvy, kteří korigovali skóre. Utkání zakončil jedenáctou brankou, kdo jiný, než Orel D. Železný, který svojí sedmou brankou upravil skóre na konečných 3:11.

Góly Lvů: Procházka, Strnádel, Zhejbal

Týden 6. třída ukončila poslední den, tedy v neděli, opět na domácím ledě. Utkání s Kroměříží se vyvíjelo lépe pro Lvy, protože to byli právě oni, kdo otevřel skóre utkání. V 5. minutě se prosadil Domanský Matěj. Ještě do konce první třetiny se však Hanákům podařilo srovnat a do šaten tak mladí hokejisté odcházeli za nerozhodného stavu. Břeclavákům se vydařil vstup do druhé části, kdy se hned v první minutě dostali opět do vedení.  Ve 24. minutě svoji druhou brankou navyšoval na 3:1 Vojtěch Vymyslický. Dvoubrankové vedení však našim nevydrželo příliš dlouho a o 12 vteřin později Kroměříž stáhla na rozdíl jediné branky. Srovnání přišlo ve 25. minutě. Lvům se podařilo otočit převahu na ledě i na světelné tabuli v polovině zápasu. V čase 30:15 překlopil výsledek zpět na břeclavskou střídačku kapitán Matyáš Černý. Do šaten tak Lvi odcházeli s těsným náskokem 4:3. Ve třetí třetině domácím bohužel nevyšel vstup a Kroměříž během pěti minut zvládla srovnat a následně se dostat do vedení. V čase 44:49 tak bylo skóre 4:6. Lvi se snažili odpovědět, avšak byli to opět Hanáci, kdo se radoval. Břeclav se pokusila zvrátit výsledek, když v 52. minutě dotahoval Adrian Abazaj. Kroměříž však domácí tým uzemnila osmou brankou v 56. minutě. Poslední slovo měla přeci jen Břeclav, když 100 vteřin před koncem Lukáš Podlucký určil konečné skóre 6:8. Z bodů se však radovali hosté.

Góly Lvů: 2x Vymyslický, Domanský, Černý, Abazaj, Podlucký

7. třída v neděli vypravila autobus a odcestovala do Zlína. Utkání odstartovali lépe Berani, kteří překonali břeclavskou defenzivu již v první minutě. O deset minut později Zlín těžil z přesilové hry a navyšoval na 2:0. V čase 16:18 pak domácí získali už tří brankový náskok. Za tohoto stavu také skončila první třetina. Do druhé periody Lvi vletěli po hlavě a s odhodláním dorovnat. Do dvou minut se jim také podařilo překonat zlínské zadní řady. Jan Bošek po přihrávce Tomáše Dvořáka překonal brankáře Večeřu. Půl třetiny okleštěná sestava Lvů držela se soupeřem krok. V 32. minutě se však Berani dostali zpět na rozdíl tří branek. K dalším změnám výsledku už nedošlo a poslední část tak začínala za stavu 4:1. Tato dvacetiminutovka už byla opět více v režii domácího týmu, který se nejdříve zvládl prosadit ve vlastním oslabení. Následně mladí Berani přidali ještě další tři branky a celkově tak ubojovali vítězství 8:1.

Gól Lvů: Bošek Jan

8. třída ihned z úvodu týdne hostila Znojmo. Do utkání Lvi vstoupili výborně a už v první minutě měli na svých hokejkách jednobrankové vedení. První branku zápasu si zapsal Roman Jedlička.  Ještě do konce třetiny zvládlo Znojmo vyrovnat. Ve zlepšeném výkonu začali hosté i ve druhé části a zásluhou J. Solaře se jedenáctičlenná výprava dostala v Břeclavi do vedení. Jen minuta a 9 vteřin však stačily na srovnání. Jiří Kufa uhlazoval na 2:2. Lvům se podařila druhá část druhé třetiny, kdy během šesti minut zvládli vstřelit tři branky a odskočit tak do vedení 5:2. Ve třetí periodě během 45. minuty Břeclav navýšila na 7:2 a o osudu utkání již bylo rozhodnuto. Znojmo zvládlo pouze korigovat na 7:3, na body však nedosáhlo.

Góly Lvů:2x Kufa, 2x Lorenc, 2x Prchal, Jedlička

Pozápasové zhodnocení trenéra Radima Juránka:
„V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, oba týmy si vytvářely šance, ale gólmani předváděli kvalitní zákroky. O přestávce jsme si řekli, že budeme agresivně napadat rozehrávku soupeře a jsem rád, že kluci po zbytek zápasu perfektně dodrželi tento plán. Postupem času hráčům soupeře došly síly a zápas se zlomil v náš prospěch, navíc se k nám obrátilo štěstí v koncovce a utkání jsme již bez větších potíží v klidu dohráli.“

Týden začali a také ukončili. Druhý zápas čekal kategorii starších žáků v neděli, kdy na domácí led přijela Kroměříž. Utkání nabídlo velmi pestrý start. Na první branky se nemuselo dlouho čekat. Byli to Hanáci, kdo otevřel střelecký seznam. Ve 4. minutě se prosadil Trávníček. Lvi však nezaváhali a do minuty už bylo srovnáno. První trefu na konto Lvů přidal Damián Slovák. V divoké jízdě se však pokračovalo. Do minuty byla Kroměříž zpět ve vedení. To jim však nevydrželo příliš dlouho. V čase 10:49 Ondřej Michalovič zarovnával na 2:2. Gólová chuť u mladých hokejistů dále sílila a tak jsem mohli do konce  prvních dvaceti minut sledovat ještě dvě branky. V 18. minutě poslal poprvé v zápase Břeclav do vedení Michal Hurnický. 41 vteřin před sirénou soupeř srovnal a do šaten se tak odcházelo za divokého stavu 3:3. Druhá perioda sedla lépe Lvům, kteří se zvládli dostat do důležitého vedení. V hezkém čase 31:31 na 4:3 upravil Pavel Švandelka. O 7 minut později pak vedení navýšil Jakub Helešic. Třetí třetina nabídla nejvyrovnanější partii, ačkoliv o šance nebyla nouze na obou stranách. Žluto černí zvládli dotáhnout na 5:4, když v 52. minutě prolomil domácí obranu Žábenský. Pestrá byla také předposlední minuta, ve které oba týmy přidaly své poslední branky. Za Břeclav se prosadil dvougólový Švandelka. Lvi si tak zvládli uhájit těsné vedení a všechny body zůstávají v Břeclavi.

Góly Lvů: 2x Švandelka, Slovák, Michalovič, Hurnický, Helešic.

Utkání zhodnotil trenér Radim Juránek:

„Zápas pro nás opět nezačal dobře, brzy jsme inkasovali a dělali jsme spoustu chyb. Naštěstí i soupeř nehrál úplně povedené utkání a diváci tak viděli hodně šancí na obou stranách. Bohužel hodně našich střel směřovalo mimo branku nebo trefovalo brankaře. Mrzí mě, že jsme zápas nerozhodli už ve druhé třetině. Nakonec z toho bylo opět drama do poslední vteřiny, ale jsem rád, že body zůstaly doma. Do příště musíme zlepšit hlavně zakončení, tam jsme dneska měli největší problém.“

9. třída měla na programu jediný zápas. V závěru týdne se vypravila do Zlína. Utkání v PSG aréně nabídlo vyrovnaný start. Oba týmy si šly urputně za body, které vylepší jejich tabulkové postavení v závěru sezóny. Zdálo se, že první třetina skončí bez branky. Berani však udeřili v závěru a D. Kos v 18. minutě otevřel skóre utkání. Tempo drželi Lvi také ve druhé části. Na obou stranách byli k vidění akce, avšak opět se zdálo, že v této dvacetiminutovce branka nepadne. Smolnou trefu „do šatny“ přidal Zlín pouhých 10 vteřin před sirénou. Do třetí třetiny tak Lvi vstupovali za stavu 2:0. Zlín pokračoval ve stejném tempu jako měl v závěru a rychle navýšil na rozdíl tří branek. Zlomová byla 44. minuta, ve které okleštěná sestava Lvů inkasovala dvě rychlé branky. V závěru domácí stanovili konečné skóre 6:0 a brali tak všechny body.

Dorost ve středu započal baráž, v rámci které se pokusí postoupit do nově vznikající ligy dorostu.

Liga dorostu-o postup 1. kolo

První zápas čekal na Lvy ve středu, kdy se břeclavská družina vydala do dalekého Sokolova. Utkání začalo v 18:00.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, když si už ve třetí minutě zvládli získat vedení. J Oberle využil první přesilovou hru, kterou jeho týmu Břeclav nabídla. Lvům trvalo, než se rozkoukali a v páté minutě už na Baník ztráceli dvě branky. Po přihrávce Oberleho navyšoval O. Kvasňovský. Hosté od Dyje se do hry dostali okolo sedmé minuty, kdy dostali dvě minuty početní výhody. Přesilovku sice nevyužili, za nedlouho se však dočkali zmírnění výsledku. V čase 11:39 skóroval Alex Marek. Asistence si připsali Kreutz a Szabó. Do konce třetiny se výsledek již nepohnul a do druhé periody tak Lvi vstupovali s jednobrankovou ztrátou. Plní motivace a odhodlání utkání srovnat. To se povedlo ihned v prvním střídání. Kreutz posunul na Zapletala, který nabil ostrý náboj Kamilu Drábkovi, tomu se povedlo překonat brankáře Zmrhala. Z úvodu druhé části tak bylo skóre 2:2. Hra byla ve druhé třetině velmi vyrovnaná. Brankáři drželi nerozhodný stav až do konce druhé dvacetiminutovky. Třetí třetina rozhodla o vítězi prvního barážového utkání. Ihned z úvodu, v čase 40:41, poslal Baník do vedení L. Salva. Srovnání přišlo ve 46. minutě, kdy Kamil Drábek svojí druhou trefou srovnal na 3:3. Skóre bylo stejné ještě pět minut před koncem, Lvy však opět zradila koncovka. V 55. minutě L. Salva přidal druhou trefu a poslal domácí do vedení. Naději na srovnání vzala Lvům nedisciplinovanost herní, ale i osobní. Poslední minutu v oslabení 5 na 3 Břeclav 17 vteřin před koncem inkasovala pátou branku a bylo rozhodnuto. První body tedy zůstávají v Sokolově.

Utkání zhodnotil trenér Lukáš Hökl:

„První zápas se nám vůbec nevydařil po všech stránkách. Nejen to, že nás trápí zranění a nemoc hráčů, ale také se stále trápíme v proměňování šancí. Momentálně zažívám nejtěžší období celé sezony a myslím si, že tak strašnou sérii zápasů jsem ještě nezažil. Máme z posledních 5 zápasů 4 prohry a to je alarmující stav. Děláme vše proto, aby se to opět vrátilo zpět do našich koleji a začali jsme proměňovat šance a tím se dostali zpět do hry. Je to první zapas baráže a ještě nás čeká 5 utkání.“

Liga dorostu-o postup 2. kolo

V pátek čekal dorostence domácí zápas. Do Břeclavi přijel Jablonec nad Nisou. Utkání začali Lvi dle představ. V 6. minutě poslal svůj tým do vedení Lukáš Suchyňa. Asistence A. Marek a H. Zálesňák. O dvě minuty později přišlo také první vyloučení večera. Lvi však početní výhodu nevyužili k navýšení vedení. V první třetině se toho více nestalo, brankář David Padělek držel branku zavřenou a Lvi tak do šaten odcházeli za těsného vedení 1:0. Druhá třetina pokračovala ve vyrovnané a aktivní hře. Ovlivňovalo ji však veliké množství vyloučení, které nechávalo jen málo prostoru pro hru 5 na 5. Právě v tomto počtu hráčů však padla druhá branka. Na své konto si ji připsala opět Břeclav. V čase 34:50 se prosadil Marcus Kósa. Přihrávky si připsali kapitán M. Žac a K. Burian. Do konce třetiny se již skóre neposunulo a do šaten tak odcházeli opět spokojenější Lvi. Třetí třetina započala v podobném duchu jako ta předchozí. Po sobějdoucí dvouminutové tresty opět upravovaly chod hry. Právě nedisciplinovanost vzala Lvům výhru v základní hrací době. V 53. minutě využil Jablonec svoji pátou přesilovku a dotáhl na 2:1. Srovnání přišlo v čase 57:40, kdy soupeř těžil opět z přesilové hry. Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. Vítěznou trefu si připsal Kamil Drábek. Spolu s vynikajícím brankářem se tak Lvi mohli radovat i ze druhého bodu.

Pozápasový ohlas nám poskytl trenér brankářů Miroslav Foukal:
„Včera s Jabloncem doma podal výborný výkon David Padělek, kde kryl hlavně v závěru zápasu nebezpečné úniky soupeře. A nakonec vychytal i vítězství v nájezdech!“

Liga dorostu-o postup 3. kolo

První barážový týden zakončili dorostenci v neděli, kdy se k večeru vypravili do Telče. Utkání začalo aktivně od první minuty, kdy Lvi dostali přesilovou hru, která hokejisty dostala do tempa. První kdo se radoval ze vstřelené branky byli domácí Draci, za které v první přesilové hře skóroval V. Blažek. Ke srovnání došlo v čase 13:34, kdy se ke slovu dostali také Lvi. Přihrávku Martina Baláže zužitkoval Adam Kreutz. Tato branka Břeclav nastartovala a hráči se dostali do své hry. Ve 14. minutě Marek Zapletal navyšoval na 2:0. Ještě než skončila první část, upevnili si Lvi své vedení, když v čase 17:33 Jakub Hujela vzal ledovým drakům kontakt v podobě třetí branky. Asistenci si připsal opět M. Baláž. Druhá třetina se vrátila zpět do vyrovnané hry. Ani jeden tým nedaroval svému soupeři jediný kousek ledu. Jediná branka přišla v početní výhodě a byli to opět naši Lvi, kdo zvedal ruce nad hlavu. Ve 26. minutě skóroval Kamil Drábek (asistence A. Kreutz). Třetí třetina začala za stavu 1:4 pro Břeclav. Telči se podařilo v 51. minutě vstřelit druhou branku a měli šanci utkání ještě zamotat. K převratu však nedošlo a Lvi si tak pátou trefou z hole staršího žáka Ondřeje Rumla pojistili své vedení a radovali se z důležité výhry 5:2.

Juniorům již sezóna skončila.

Vyjádření k letošnímu ročníku poslal trenér brankářů Miroslav Foukal, který byl u kategorie v průběhu celé sezóny:
„Hráči šlapali, byla dobrá parta.  Naháněli jsme v sezóně Třebíč a nakonec jsme postoupili do nadstavby, kde jsme skončili druzí. Kádr byl výborně doplněn o Topola, se Šimonem a Kyrilem (Lukáš Topolanský, Šimon Juřička a Kyril Dymshakov – pozn red.)  Kyril Dymshakov se stal oporou týmu, kdykoliv nastoupil nezklamal. Tímto mu moc děkuju za jeho výkony. Michal Martinčík dostal šanci v druhé lize SHK Hodonín, kde se rozhodl prosadit v seniorském A-týmu. Jakož junior už končí, tak bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony v juniorce, kde byl jedničkou v předešlých sezónách a popřát mu, ať se mu v seniorském hokeji daří, ať už u nás, či v jiném klubu. Poděkování patří i dalšímu končícímu juniorovi, Richardu Bartkovi, který byl členem týmu a také mu přeju ať se prosadí v seniorském hokeji. Na závěr bych poděkoval trenérům  L. Sítkovi a F. Hrbatému za spolupráci v sezóně. A nesmím zapomenout na vedoucího Sokolíka. (Jaromír Sokola)“

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …