Domácí štěstí Ivy Hüttnerové je k vidění ve Velkých Pavlovicích

Velké Pavlovice – V pátek 30. ledna byla ve výstavním sále Ekocentra Trkmanka vernisáží zahájena výstava grafik Ivy Hüttnerové. Sama autorka se omluvila z důvodu pracovní vytíženosti, o slibovanou besedu však její příznivci nepřijdou. Herečka a malířka dorazí během února.

Iva Hüttnerová je starším divákům známá především z televizních pořadů České televize Barvy života nebo Domácí štěstí, na němž se autorsky podílela. V poslední době se objevuje na obrazovce TV Nova v seriálu Ordinace v růžově zahradě. Mimo to je se ale řadu let věnuje grafice.
Její práce jsou typické svým vzpomínáním na „staré dobré časy“, první republiku a doby, kdy nikdo nikam nespěchal. Z obrázků na člověka přímo dýchá atmosféra, do kreseb autorka vtiskla i příběh či životní moudra. Pozoruhodná je také technika, součástí výstavy je několik autorských tisků.

Návštěvníky vernisáže přivítala ředitelka Ekocentra Trkmanka, Zita Dvořáková. Představila tedy další projekt, který je určen jak dospělým, tak dětem, především však široké veřejnosti. „Na Ekocentru jsme byli už na dvou výstavách, moc se nám líbí prostory,“ oceňují břeclavští návštěvníci a dodávají, že v Břeclavi tak ideální místo na výstavy nemají.

Páteční podvečer ve znamení pololetních prázdnin doladil hudební soubor z místní ZUŠ pod vedením Mgr. Jana Míchala. Výstava potrvá do 1. března, přístupná bude vždy od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin. V průběhu výstavy budou v prodeji nezarámované grafiky, monografie Ivy Hüttnerové a kalendář. Vstupné je dobrovolné.
Eliška Mainclová

foto: Lenka Štefková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

ŠKOLNÍ AKADEMIE Gymnázia Velké Pavlovice

Gymnázium Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve na školní akademii… ŠKOLNÍ AKADEMIE  Středa 26. června …