Doležal vystavuje v Hotelu Veltlin

BŘECLAV, POYSDORF (juh) – V pátek 24. dubna bude v 18 hodin v Hotelu Veltlin v Poysdorfu zahájena výstava děl břeclavského výtvarníka Pavla Doležala.

Výstava s názvem Krajina mysli nabídne výběr z jeho díla, jeho skleněné objekty a malby. Výstava bude otevřena do 28. června (denně od 10 do 21 hodin). „Těšíme se na vaši návštěvu, při které vás pozdravíme skleničkou sektu. Vezměte s sebou i své přátele,“ zve příznivce výtvarného umění z obou stran hranice Bernhard Mewald z Hotelu Veltlin.

Pavel Doležal (1961) je malíř, tvůrce prostorových objektů, grafik, restaurátor, designér interiérů, fotograf, divadelník a hudebník, jehož dílo je příkladem rozvinutí kvalitního rodinného vkladu v prostoru a čase. Vyrůstal v Mikulově jako vnuk výjimečné regionální osobnosti, akademického malíře Rudolfa Gajdoše. Malebnost prastarého moravského městečka na úbočí Pálavských vrchů a tvůrčí, vřelá atmosféra dědova ateliéru pod Svatým Kopečkem rozněcovaly od nejútlejšího věku malířovu zvýšenou citlivost a touhu po objevování toho, co je skryté a lidským očím neviditelné. Od dětství Doležala také silně utvářel jeho strýc, akademický malíř Jan Gajdoš, a to jak mistrnými a výpovědí silně zneklidňujícími grafikami, tak neúnavnou prací na rozsáhlých objektech z leptaného skla.

Doležal studoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti a posléze v Brně a záhy začal pracovat jako reklamní grafik. Stal se zakládajícím členem výtvarné skupiny A6 a kapely Jenprotendnešnídenband, která byla nedílnou součástí mikulovské hudební scény. Hudebnost se pozitivně odráží i v jeho malířské tvorbě, kterou prezentoval na téměř 50 autorských i kolektivních výstavách doma i v zahraničí. V současnosti je členem Sdružení břeclavských výtvarníků a předsedou občanského sdružení Krasula.

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Rakvice: divadlo – Moje bílá velryba

RAKVICE / sokolovna 31. 7. 2020 20:00 Divadlo KDEKOLI uvádí hru Moje bílá velryba Manželský …