dav

Dobrovolníci a charity se zapojili do Sbírky potravin 20. 11. 2021

BŘECLAV

Dobrovolníci střediska Nadosah Diakonie Apoštolské církve a Oblastní charity Břeclav se v sobotu 20. listopadu zapojili do národní Sbírky potravin.

 „Celkem pro nás pracovalo 17 dobrovolníků a od dárců v obchodech jsme získali 1 854 kg potravin. Sbírku jsme zastoupili v hypermarketu Albert Břeclav, v marketu Billa v Mikulově a obchodě Lidl v Mikulově. Tento výnos sbírky putuje přímo do našeho skladu, odkud pravidelně distribuujeme pomoc v širším regionu Břeclavi. Každý týden pomáháme potřebným 720 lidem,“ hodnotí sbírku Petr Bartoš, vedoucí potravinové pomoci Nadosah.

 „Tuto sobotu se nám podařilo vybrat 757 kg potravin a 166 kg drogérie. Děkujeme také Tesco Břeclav za poskytnutí prostoru a spolupráci,“ uvedli zástupci Oblastní charity Břeclav na svém webu.

 Letošní sbírka potravin přinesla v celé ČR v první den celkem 410 tun potravin. Pokračuje ale on-line až do 30. listopadu. Do té doby je možné podpořit sbírku nákupem na Rohlík.cz, Košík.cz a iTesco.

 Jak vnímala Sbírku potravin dobrovolnice Diakonie Apoštolské církve Blanka Tomšejová, která se jí zúčastnila poprvé a pracovala v hypermarketu Albert v Břeclavi?

„Letos jsem se poprvé jako dobrovolník, zúčastnila Sbírky potravin. Popravdě se musím přiznat, že se mi vůbec nechtělo – s ohledem na situaci a náladu v celé společnosti, kdy kolem slyšíme množství negativních zpráv, zákazů, vládne „blbá“ nálada. Měla jsem obavy z negativních reakcí lidí. Opak byl ale pravdou. Byla jsem velice mile překvapena, naplnilo a naplňuje mě to velikou radostí. I když jsem byla jen ten mezičlánek mezi dárcem a obdarovaným i mně to dalo radost, vděčnost a požehnání. Hned první dárci mě vehnali slzy do očí. Byli to postarší manželé, kteří přivezli plný nákupní vozík. Řekli nám, že bydlí v Hruškách a byli postiženi tornádem. Lidé jim pomohli a oni to alespoň takto mohou oplatit. A to nebyli jediní, kteří se zmínili, že jim bylo kdysi pomoženo, tak to alespoň takto vrací. Lidé byli opravdu štědří, celé rodiny s dětmi, staří, mladí, oblečení ve značkovém, pán, kterého vyslala manželka na nákup. Lidé celkem darovali 919 kg potravin. Překvapil mě také mladý muž, spíše ještě kluk, který nám u pokladny naplnil půl nákupního vozíku a odcházel se čtyřmi rohlíky v sáčku a časopisem. Po skončení sbírky jsem ještě pomáhala nakládat plné banánovky do auta. A to jsem si plně uvědomila jak je práce dobrovolníků v této službě náročná fyzicky i časově. Naší partě dělala vedoucí Maruška Osičková, která slouží v této službě s Petrem Bartošem už od začátku. Její muž jí pomáhá. Jsou to lidé na tom pravém místě s obrovským srdcem. Pro ně plně platí: DOBROVOLNÍCI NEJSOU PLACENI – NE PROTO, ŽE JSOU BEZCENNÍ, ALE PROTO, ŽE JSOU K NEZAPLACENÍ.“

 

 Zdroje informací:

Více o středisku Diakonie Apoštolské církve Nadosah: https://diakonieac.cz/nase-sluzby/nadosah/

 Konkrétně o zapojení Diakonie Apoštolské církve ve Sbírce potravin: https://diakonieac.cz/zapojili-jsme-se-do-sbirky-potravin/

 

Zdroj informací od Oblastní charity Břeclav: https://breclav.charita.cz/aktualne/clanky/rubrika-b/sbirka-potravin-pomaha-20-11-2021/?fbclid=IwAR0IOeJBe4MBxWrqrNt-Mdn0M0dIklKZl7h-OT4ZIt8BoQ52JDRiau5c4TE

 

Více informací o výsledku letošní sbírky v obchodech je k dispozici v článku „I v těžkých dobách drží Češi při sobě. Podzimní sbírka potravin vynesla 410 tun zboží pro potřebné“ na stránkách Sbírky potravin (https://www.sbirkapotravin.cz/i-v-tezkych-dobach-drzi-cesi-pri-sobe-podzimni-sbirka-potravin-vynesla-410-tun-zbozi-pro-potrebne)

 

O pokračování sbírky do 30. 11. zde: https://www.sbirkapotravin.cz/kde-nakoupit

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních …