il.foto

Do sezony vstoupila Břeclav debaklem

Městský sportovní klub Břeclav – MFK Vyškov 2:5 (1:2)

BŘECLAV – Když se v 18. minutě ujali Břeclavští vedení nad nováčkem MSFL, vypadalo to na příjemný začátek sezony. Jenže brzy bylo vše docela jinak.

Na stadionu Slovanu začali domácí dobře, soupeře do vážnější akce nepustili a svou převahu vyjádřili i brankově. V 18. minutě poslal Carvalho míč z polovina hřiště za vyškovské obránce, kam si šikovně naběhl Kugler a bez větších problémů překonal zkušeného brankáře Kollára, který se ani nepokusil vyběhnout. Vše vypadalo růžově, jenže ve 37. minutě se hosté dostali poprvé na dostřel břeclavské branky. Čtvrtníček hlavičkoval do břevna, domácí míč odehráli jen za šestnáctku, kde o něj přišli. Následný centr našel přesně nebráněného Čtvrtníčka, který už mířil přesně – 1:1. Ve 41. minutě vnikl do vyškovského vápna Kugler, ideálně předložil míč Carvalhovi, ale ten z deseti metrů vysoko přestřelil. Brazilský záložník netrefil branku ani v 45. minutě a přišel trest. V nastaveném čase potrestal břeclavskou nedůslednost svou druhou brankou Čtvrtníček.

Pokud ukuli Břeclavští o přestávce nějaké plány na zvrat, mohli na ně rychle zapomenout. Hned z prvního útoku Vyškova završil Čtvrtníček svůj hattrick. Brankář Prokop neudržel střelu a opět nikým neatakovaný Čtvrtníček nadvakrát dorazil míč do sítě. A mohlo být ještě hůř, protože téměř každý útok hostů do bezradné domácí obrany hrozil gólem. V 56. minutě trefil Čtvrtníček podruhé břevno, ale o minutu později se po rohu prohnal obranou MSK a pohodlně zvýšil na 1:4. Alespoň malá naděje svitla MSK po hodině hry. Brankář Kollár, který také rozhodně neměl svůj den, neudržel centrovaný míč a Ivan Dvořák snížil na 2:4. Domácí se pak ze všech sil snažili o vstřelení kontaktního gólu, ale šance měli spíš hosté. Zmar břeclavské defenzívy demonstroval v 87. minutě Novotný, který u brankové čáry přešel přes dva hráče, jeho střelu Prokop opět neudržel a Lička poslal míč do sítě popáté. V 90. minutě mohl debakl alespoň zmírnit Simandl, ale Kollár tentokrát předvedl, že chytat umí a s jeho dobrou střelou si poradil.

Branky: 18. Kugler, 60. Dvořák – 37., 45., 46. a 57. Čtvrtníček, 87. Lička.
MSK: Prokop – Dobšíček, Dvořák, Zezula, Šenk (54. Horváth) – Carvalho (57. Tcybrov), Simandl, Paděra, Smirnov (82. Tetur) – Kunc, Kugler. Trenér K. Bečka.

Další zápasy 1. kola: Kroměříž – 1. HFK Olomouc 1:0, Zlín B – Orlová 1:0, Líšeň – Hulín 1:5, Třebíč – Olomouc B 0:0, Prostějov – Hlučín 3:2, Zábřeh – Opava B 3:1, Uničov -Slovácko B 0:4.

11a

PĚTKA. Pět branek v síti napovídá, jakou známku by si zasloužila defenziva MSK Břeclav v úvodním zápase nové sezony proti nováčkovi MSFL z Vyškov. Na snímku Martin Lička popáté posílá míč za záda brankáře Lukáše Prokopa.                      Foto: Jaroslav Kicl