Již tento víkend máte možnost zhlédnout Legiovlak

BŘECLAV / areál firmy FOSFA a.s. Břeclav / od soboty 21. listopadu do úterý 24. listopadu – unikátní expozice LEGIOVLAK. Prohlídka pro veřejnost sobota, neděle 8-16 hodin, pondělí,úterý 9-15 hodin.

Na železniční vlečku firmy Fosfa přijede v pátek 20. listopadu Legiovlak. O následujícím víkendu bude přístupný veřejnosti, další dva dny ho budou moci navštívit školní výpravy.

Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace československých legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a jeho cesta skončí až v roce 2020. Legiovlak pomáhá veřejnosti a především mládeži obnovovat povědomí o československých legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu. Vstup do expozice Legiovlaku je zdarma.

Odborný výklad poskytují školním třídám průvodci v replikách legionářských stejnokrojů, kteří exkurzi provedou jednotlivými vagony a odpoví na případné dotazy. Pro žáky jsou v rámci expozice připraveny pracovní listy a další materiály. Na místě je rovněž možné pořídit si kromě pamětních předmětů i odborné a populárně naučné publikace s legionářskou tématikou.

Zdroj: www.breclav.eu, www.csol.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …