Dny židovské kultury budou plné kulturních i gastronomických specialit

Mikulov – Dějiny hebrejského obyvatelstva v Mikulově, jejich osudy i rozmanitost kultury a gastronomie si připomene již sedmý ročník festivalu Dny židovské kultury. Ten se na různých místech v Mikulově uskuteční ve dnech 26. až 29. září.

Návštěvníci se mohou těšit na divadlo, výstavy, besedy, ochutnávku židovských pokrmů, na taneční vystoupení či prohlídku židovských památek.

Festival začne v pátek v 18 hodin v kinosále, kde se představí dětský divadelní soubor Vidy Neuwirthové Feigele s hrou Ester. Od 19 hodin bude následovat beseda s Vidou Neuwirthovou, také bude během večera ochutnávka židovské kuchyně.
Sobotní program bude pokračovat od 14 hodin v galerii Efram, kde budou k vidění fotografie Jindřicha Buxbauma, zahraje skupina Natalika a ochutnávat se budou košer vína a židovské cukroví. Program bude probíhat také před galerií, kde se všichni zájemci mohou zapojit do výuky židovských tanců. „V případě nepříznivého počasí se program přesune do Kinoklubu,“ řekla Sylva Chludilová, která se na organizaci Dnů židovské kultury v Mikulově podílí. Od 17 hodin bude v galerii Efram probíhat přednáška Terezie Dubinové na téma kořeny ženské spirituality.

Na neděli je připravena prohlídka židovských památek. V 9 a v 15 hodin bude komentovaná prohlídka nově zrekonstruované synagogy a na 14. hodinu je připravena komentovaná prohlídka židovského hřbitova. V 11 hodin se uskuteční v synagoze koncert ve stylu JEWorld Music.

Celou akci zakončí pondělní dopolední promítání dokumentárního filmu s názvem Arnošt Lustig – devět životů, které začíná v 10 hodin v Městském kině.

Židé žili v Mikulově již od 2. poloviny 14. století a město bylo od 16. století až do roku 1851 politickým, kulturním a duchovním centrem moravských Židů a sídlem moravského zemského rabína.

Vstupné na všechny akce konané v rámci Dnů židovské kultury v Mikulově je dobrovolné.
(js)

mikulov dny žid-001-001

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …