Boleradičtí divadelníci znají program na podzim a zimu

HUSTOPEČE – Divadlo Boleradice má sice přes prázdniny zavřeno, ale Divadelní soubor bratří Mrštíků má již podzimní program připravený. Přijměte tedy pozvání do divadla už nyní.

Prvním titulem příští sezóny bude repríza inscenace Divá Bára, z pera brněnského dramatika Milana Uhdeho a v režii Aleny Chalupové. Drama na motivy povídky Boženy Němcové o lidské síle, lásce, ale také omezenosti, je na programu poslední zářijový víkend. Do konce roku ji uvedeme ještě několikrát, doufáme tedy, že uspokojíme všechny diváky, na které se dosud nedostalo. Divá Bára je nejen divácky úspěšná, ale ocenila ji na krajské přehlídce v Němčicích i odborná porota, a to hned postupem na dvě přehlídky: na Národní přehlídku amatérského divadla ve Vysokém nad Jizerou a také na přehlídku divadel pro děti a mládež Popelka Rakovník.

Spolupráce s krajanským spolkem Omladina z Vídně přináší v posledních letech nebývalý zájem o jejich představení. Na jaře třikrát vyprodali sál divadla v Boleradicích, a tak přidáváme v září čtvrtou reprízu Zkrocení zlé ženy z pera Williama Shakespeara. To ještě není vše – v listopadu v rámci celoevropské akce Noc divadel uvedou „Vídeňáci“ na naše prkna v obnovené premiéře muzikál My Fair Lady – nestárnoucí story o profesoru Higginsovi, který se opět pokusí udělat z prosté květinářky Lízy Doolittlové dámu.

Každým rokem přináší boleradický soubor jednu nebo dvě premiéry. Na jaře to byla Divá Bára a v říjnu se můžou diváci těšit na další. Komorní představení Jízlivý glosátor je sestaveno ze slavných předscén Osvobozeného divadla v podání neméně slavné herecké dvojice – Jiřího Voskovce a Jana Wericha. To vše pochopitelně doplněno nestárnoucími písněmi Jaroslava Ježka.

V Boleradicích bude poprvé hostem Záhorácke divadlo ze Senice. Společně s Divadelním souborem Svatopluk z Hodonína nastudovali trpkou komedii Osudy jedného vinára, která je, jak název napovídá, o víně a lidech s ním spjatých.

Samozřejmě, nezapomínáme ani na nejmenší diváky. V rámci již tradičního předplatného Rodiče s dětmi do divadla uvidí naši malí návštěvníci čtyři pohádky. První z nich s názvem Tiché šlapací království přiveze Divadelní studio“V“ Brno už v listopadu.

text: Jiří Janda  foto: Jan Dvořák

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …