Divadelní sezona v Boleradicích nabídne i Noc divadel

BOLERADICE  – Nový rok nezačal pouze školákům, do nové sezony vykročilo také boleradické divadlo.

K prvním zářijovým představením bude patřit repríza Popelky aneb Pohádky z babiččiny truhličky, kterou hrají mladí členové divadelního spolku. Známá pohádka převyprávěná a upravená Vlastimilem Peškou jistě potěší malé i velké diváky.

Příznivci boleradického souboru se mohou těšit na další představení čertovské komedie pro dospělé – Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy. Boleradičtí se s ní zúčastnili krajské přehlídky Hanácký divadelní máj, kde získali řadu ocenění, ale hlavně postup na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou, kde budou již po osmnácté reprezentovat nejen Boleradice, ale celou jižní Moravu.

První novinkou, kterou boleradické divadlo chystá, je zapojení do celoevropského projektu nazvaného Noc divadel – European Theatre Night. Ten prezentuje divadlo v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. První ročník Noci divadel v České republice proběhl loňský rok. Noc divadel v Boleradicích nabídne představení o Popelce, prohlídku budovy divadla, možnost vyfotografovat se v kostýmu, představení souboru FOOR Hustopeče Tlustý prase a na závěr posezení s herci při hudbě, písničkách, videoprojekce apod.

V předvánoční době chystají divadelníci pro diváky malý dáreček v podobě vánočně laděného programu s pracovním názvem Půjdem spolu do Betléma. Vedle členů domácího divadelního spolku bude účinkovat cimbálová muzika Primáš. Adventní čas zpříjemní úspěšná hra o životních osudech Jana Jakuba Ryby, autora České mše vánoční Noc pastýřů.

Událostí divadelní sezóny 2014/2015 bude březnová premiéra Divé Báry. Milan Uhde a Miloš Štědroň zvolili společně s dalším hudebním skladatelem Leošem Kubou, námět z české literatury – Divou Báru Boženy Němcové. Autor textu Milan Uhde se mimo jiné inspiroval i tragickými osudy samotné autorky, kterou celoživotně provázela netolerance, strach a nepochopení. Výsledkem je velké drama, ve kterém Bára bojuje za právo na svobodnou existenci a na štěstí.

Boleradické jeviště bude patřit i hostujícím souborům z Brna, Přerova, Kroměříže, Veverské Bítýšky, Brněnce, Hodonína, Němčic nad Hanou, Napajedel. Z jejich her jsou již tradičně sestaveny dvě řady předplatných: Rodiče s dětmi do divadla a Jarní předplatné. Rezervaci vstupenek jednotlivých představení nebo předplatného můžete provést už teď na webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz nebo osobně každou středu a pátek od 18 do 19 hod v pokladně divadla.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …