Digitalizace zvýšila návštěvnost kina

MIKULOV (lk) – Digitalizace kina zvýšila návštěvnost filmových představení. Za minulý rok navštívilo mikulovské kino více než 7 000 diváků, kteří měli možnost zhlédnout přes 150 českých i zahraničních filmových snímků. 

Na přelomu let 2012 a 2013 bylo mikulovské kino kompletně digitalizováno a vybaveno systémem 2D a 3D v celkové hodnotě zhruba tři miliony tři sta tisíc korun. Celý projekt realizovalo Město Mikulov a finančně jej podpořil Státního fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

„Digitalizace kina nám přinesla trojnásobný nárůst návštěvnosti ve srovnání s minulými roky, což bylo i jedním z cílů této modernizace. Zájem o kino nás těší, ovšem stále máme co zlepšovat. Naší snahou je především zvýšení komfortu a kvality služeb návštěvníkům. Chceme jim nabídnout domácí atmosféru, kvalitní podívanou a příjemný zážitek“, hodnotí Marcela Koňáková, ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová, která zajišťuje provoz kina.

„Pravidelná doba promítání je stanovena na pátek a sobotu od 19.30 hodin a neděli od 15 hodin, kdy promítáme pro děti. Pokud je o některý film mimořádný zájem, operativně přidáváme další termíny projekce. Letos bychom rádi navázali spolupráci i se školami v Mikulově a okolních obcích a zavedli pravidelné školní projekce. Někteří distributoři nám poskytují výhodnější cenu vstupného a studenti tak mají možnost vidět premiérové filmy za nižší ceny. Osvědčilo se nám také půlnoční promítání české premiéry snímku Hobit: Šmakova dračí poušť a i letos bychom rádi v tomto netradičním promítání pokračovali,“ doplnila Koňáková.

Další z plánovaných vylepšení v tomto roce je moderní rezervační online systém, zatím je lísky možné rezervovat pouze telefonicky. Vstupenku si ale návštěvníci mohou koupit předem v Turistickém informačním centru na Náměstí. Návštěvník kina tak ušetří čas a nemusí čekat ve frontě před pokladnou.

Tento rok je plánovaná také částečná rekonstrukce toalet, foyeru kina a úprava venkovního prostranství budovy. Záměrem města je vybudování multifunkčního centra, které bude využíváno do budoucna také ke kongresovým účelům.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …