Devatenáctka byla minutu od tří bodů

MSK U19 – Líšeň U19 1:1 (1:0)

BŘECLAV (jh) – V pátém jarním kole Moravskoslezské dorostenecké ligy se fotbalová devatenáctka MSK dočkala prvního bodu. Remizovala na domácí půdě 1:1 s SK Líšeň a jen minuta ji dělila od tříbodového zisku.

Líšeň na jaře posílila o několik hráčů ze Zbrojovky a z posledního místa tabulky stoupá vzhůru. V Břeclavi  zahrozila hned v úvodu, brankář MSK Vojtěch Bíza musel při jedné akci vytáhnout hned tři úspěšné zákroky. Pak přišly na řadu šance domácích dorostenců. Dan Bílek a Michal Florus své příležitosti zakončili nepřesně, po standardních situacích byli v šancích Richard Tichý a David Vu Van.

Gól padl v pětadvacáté minutě, do sítě Líšně. Akci založil Radek Svoboda, předal míč Bílkovi, který našel přesným centrem do malého vápna Richarda Simonyiho a ten se nemýlil. Ve druhé půli mohl vedení MSK navýšil Ondřej Kocourek, jehož první gólovka skončila na tyči a druhou při nájezdu na brankáře hostí pokazil. Ve stoprocentních šancích byl dvakrát i Tichý, z dobrých pozic stříleli Vu Van a Dan Rychlík.

Otřepané nedáš-dostaneš se potvrdilo v poslední minutě hry, kdy svou jedinou střelu na branku Bízy ve druhém poločasu z nepřehledné situace v bezprostřední blízkosti branky MSK hosté využili k dělbě bodů.

MSK U19: Bíza – Florus (88. Sedláček), Hrbáček, Svoboda,Trčka – Vu Van, Redek, Tichý, T. Horčička – Bílek (78. Rychlík), Simonyi (70. Kocourek).

Na snímku Jaroslava Kicla  střílí branku Břeclavi Richard Simonyi.