il.foto:heartlandgirlsranch.org

Děti z domova si užily prázdniny na Břeclavsku

VALTICE – Občanské sdružení Smile by horse nabídlo dětem z dětského domova v Hodoníně zajímavý prázdninový program.

„S organizací Smile by horse a její zakladatelkou Reginou Lanovou spolupracujeme už delší dobu. Před časem nám nabídli pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami možnost používat koně. V současné době jezdíme do Moravské Nové Vsi, všechny naše děti už seděly v sedle. Koním občas něco přineseme, staráme se o ně a tak dále,“ popsal spolupráci ředitel dětského domova Jan Svítil.

O prázdninách se vztah dětí a koní ještě zintenzivnil. „Paní Vlasta Šoupalová nám nabídla, abychom si udělali v Moravské i delší pobyt, ubytovala nás a dokonce sama připravila program. Podařilo se jí získat ke spolupráci i spoustu známých jako sponzorů, což je pro nás výhodné. Děti jsou u koní, rekreují se, pracují a absolvují hipoterapii, připraveny jsou i hudební aktivity,“ popsal pobyt devíti dětí v Moravské Nové Vsi Svítil. Akce se zúčastnilo devět dětí, tři další bohužel onemocněly.

Program byl opravdu pestrý. „V pondělí jsme jeli do Vinařství Maděřič v Moravském Žižkově, pak na rozhlednu Hradíštěk. V úterý jsme byli v Břeclavi v muzeu cyklistiky a v městském muzeu na výstavě Josefa Lady. Potom jsme se přesunuli do Lednice, kde jsme viděli dravé ptáky, byli jsme na obědě v zámecké restauraci a na zámku. Pak jsme šli pěšky k minaretu, odtud lodí k Janohradu a pak další lodí do Břeclavi. Ve středu děti čekala cesta po Bosostezce na Reistně a občerstvení v ve Schrattenbergu, které pro nás připravilo sdružení Barfussweg s předsedou Rudi Grafem. Navštívili jsme také valtický zámek a večer byl připravený pestrý program v Moravské,“ popsala nabíitý program dětí Vlasta Šoupalová.

„Naše poslání je zcela prosté a upřímné – vykouzlit pár úsměvů navíc v životě těch, kteří to nejvíc potřebují. Milujeme děti a máme rádi koně a víme, že spojení těchto dvou čistých stvoření může působit zázraky na poli strádající dětské duše a jejího pozitivního vývoje. Jsme přesvědčeni, že i sociálně znevýhodněné děti jsou neméně talentované a snažíme se jim pomoci,“ říká o poslání sdružení Smile by horse Regina Lanová.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku

U16 – Turnaj tří zemí ve Finsku Výsledky českých zápasů: úterý 6. února 2024 Česko …