Desáté bleší trhy si v Břeclavi užijí na cukrovarském mostě

BŘECLAV (tz) – Po pavilonu a pěší zóně u vlakového nádraží, louce pod zámkem, parku u břeclavské sladovny či evangelického kostela oživí v srpnu břeclavské bleší trhy okolí železničního mostu v areálu bývalého cukrovaru.

Jubilejní desáté pokračování tamních „blešáků“, které chtějí oživovat opomíjená místa ve městě, připadne na pátek osmého srpna od šestnácti do dvaceti hodin. Prodej, nákup i vstup bude tradičně zdarma. „Prodejní místa budou tentokrát přímo na mostě. Zaprvé jsme chtěli toto malé výročí pojmout ještě o něco víc netradičněji, zadruhé od řeky většinou fouká příjemný vítr, takže by se nemuseli prodejci v srpnovém vedru příliš trápit. Opravené nábřeží se dvěma hřišti navíc nabízí ideální vyžití pro rodiny s dětmi,“ pozval Petr Vlasák z odboru kultury břeclavské radnice. Jak dodal, opět dojde také na hudební doprovod. Tentokrát se o něj postará břeclavská kapela The Faldatores, která poloakusticky představí svůj autorský blues rock. O občerstvení se postará nejen přilehlá nekuřácká restaurace Pohoda, ale i originální
břeclavský Rikša bar na kolech. Ti, kteří mají doma již nepotřebné věci a nechtějí v sobě křísit trhoveckého ducha, mohou předměty darovat dobročinnému bazárku Oblastní charity Břeclav. Výtěžek z prodeje starých věcí poslouží na
její dobročinné projekty. Zájem o prodejní místa na desátém břeclavském bleším trhu mohou lidé hlásit na email petr.vlasak@breclav.eu.

Příští bleší trh bude na louce pod břeclavským zámkem opět na začátku Svatováclavských slavností, a to v pátek 26. září odpoledne.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc na Pohansku

25. 5. 2024 Přijďte s námi procestovat historii! Letošní muzejní noc se odehraje na zámečku …